2_0137098_1_thumb2Mistrz świata Philippe Gilbert (BMC) wytłumaczył dlaczego zrezygnował z ukończenia wyścigu Vuelta al Pais Vasco. Wg Belga powodem była fatalna pogoda oraz chęć zachowania sił na nadchodzące klasyki.

Nie doszedłem jeszcze w pełni do zdrowia po przeziębieniu, którego nabawiłem się w Paryż-Nicea. Nie czułem się zbyt dobrze, więc postanowiłem zrezygnować, dojść do siebie i rozpocząć treningi do nadchodzących klasyków– wyjaśniał Gilbert.

Gilbert mówił, że potrzebuje wyścigu etapowego, aby lepiej przygotować się do Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege– wyścigów, które są jego głównym celem na ten sezon. Kiedy zajął najlepsze miejsce w wyścigu dookoła kraju Basków na 1. etapie (19. lokata) oznajmił, że nie będzie próbował walczyć o lepsze miejsca:

Pierwsze cztery etapy były bardzo trudne, ale próbowałem utrzymywać się z główną grupą. Dla mnie ten wyścig był treningiem. Myślę, że przyniósł mi on trochę korzyści, ale jak jest naprawdę okaże się w przyszłym tygodniu.

Philippe przyznał także, że nie jest pewien swojej dyspozycji.

W ubiegłym sezonie był trzeci w Fleche Wallonne i szósty w Amstel Gold Race. Wygrana w którymś z Ardeńskich Klasyków byłaby dla niego z pewnością dużym osiągnięciem, zważywszy na to, że zrobiłby to w tęczowej koszulce mistrza globu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska