Zawodnik Voster Uniwheels Team był najlepszy w Krośnie na 4. etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz przejął żółtą koszulkę lidera.

Piątkowy odcinek “Solidarki” był zarazem najtrudniejszym etapem całego wyścigu. Na zawodników czekało aż 5 górskich premii.

Początek etapu minął dość spokojnie, a ulewny deszcz nie zachęcał do akcji. Dopiero po niecałej godzinie zmagań uformowała się ucieczka dnia – Mateusz Grabis (Voster), Jacek Morajko (Wibatech), Andris Vosekalns (Staki), Jakub Murias (Chrobry) i Jonas Castrique (Lotto U23). Na niecałe 100 kilometrów przed metą harcownicy mieli około 5 minut przewagi nad peletonem dowodzonym przez CCC Sprandi Polkowice.

Kolejne podjazdy pokonywane w deszczu solidnie zmęczyły kolarzy i im bliżej mety tym więcej zawodników miało problemy. Na ostatniej górskiej premii na czele pozostał już tylko Castrique i Morajko, a za ich plecami zaciekle gonili Adam Stachowiak (Voster) oraz Paweł Cieślik (Elkov – Author). Problemy z wytrzymaniem tempa miał lider Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), a dodatkowo na czoło przeskoczył także drugi z zawodników Elkov – Jiri Polnicky, który wraz z Cieślikiem i Stachowiakiem przewodzili wyścigowi na niecałe 10 km przed metą.

W samej końcówce na przedzie odnalazł się także Mateusz Komar i to drugi z zawodników Voster Uniwheels Team okazał się najlepszy na mecie i został nowym liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Cieślik, trzeci był Polnicky, a tuż za podium znalazł się Adam Stachowiak.