Dziś w Piątkowicach, czyli miejscowości gdzie znajduje się siedziba głównego sponsora ekipy Wibatech Brzeg, odbyła się kameralna prezentacja jednej z pięciu polskich drużyn kontynentalnych.

prez 1

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych mediów, a także znanych osobistości z kolarskiego “światka”. Swoją obecnością zaszczycił m.in Stanisław Szozda, czyli były mistrz świata oraz triumfator Wyścigu Pokoju i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Monachium i Montrealu. Na prezentacji był także obecny prezes Opolskiego Związku Kolarskiego i członek zarządu Pzkol – Marek Truchan oraz dyrektor sportowy – Tomasz Brożyna.

Oczywiście najważniejsi podczas całej imprezy byli kolarze. Na prezentacji obecnych było dziewięciu z jedenastu zawodników. Zabrakło Szymona Godrasa i Andrzeja Bartkiewicza, który już jutro wraz z Reprezentacją Polski młodzieżowców będzie ścigał się w Ronde van Vlaanderen U-23. Pozostały skład bacznie wsłuchiwał się w opowieści Pana Szozdy, który z wielką pasją opowiadał o czasach, kiedy to on ścigał się po szosach na całym świecie.

Kolarze opowiadali także o swoim nastawieniu przed jutrzejszym wyścigiem w Dzierżoniowie i niedzielnym startem inaugurującym BGŻ Proligę w Sobótce. Na koniec wszyscy odśpiewali “sto lat” dla Łukasza Osieckiego, który świętował swoje urodziny!

 

Informacja Prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments