Tom BoonenSą najnowsze informacje o stanie zdrowia zawodników Omegi Pharma-Quick Step– Toma Boonena i Driesa Devenynsa. Niestety, nie wygląda to najlepiej. Boonen jest obolały, a Devenyns pożegna się z rowerem na najbliższe trzy tygodnie.

Przypomnijmy, Boonen niefortunnie przewrócił się podczas niedzielnego klasyku Tour of Flanders. Zdiagnozowano u niego złamanie dziesiątego żebra. Odczuwał w tym miejscu ból od wtorku i dzisiejsze prześwietlenie potwierdziło przypuszczenia lekarzy.

Z kolei Devenyns, który uczestniczył w kraksie na 1. etapie Pais Vasco przeszedł w środę operację lewej kości promieniowej w szpitalu w Herentals. Będzie musiał nosić przez najbliższe trzy tygodnie gips. Potem, sztab medyczny zdecyduje o dalszej rekonwalescencji.

Chciałbym podziękować całemu zespołowi medycznemu ze szpitala w Herentals za profesjonalną opiekę. Niestety, złamanie jest skomplikowane i konieczny jest gips. To kompletny pech, byłem w dobrej dyspozycji i przygotowany na ardeńskie klasyki. Jednak teraz nic już nie mogę zrobić. Pozostaje mi dochodzić do zdrowia i myśleć o tym, aby wrócić do ścigania najszybciej, jak będzie to możliwe– powiedział Devenyns.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments