majkaZawodnik Saxo Bank – Tinkoff, Rafał Majka od 1. kwietnia przebywa na zgrupowaniu w okolicach Etny. Oto jakie informacje przekazał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Rafał: “Warunki do trenowania są świetne – śpię na wysokości 2200m n.p.m. i tak przez 17 dni. Pogoda jest dobra – na dole, gdzie zazwyczaj trenuję, mamy 22 stopnie. U góry jest oczywiście zimniej, bo zaledwie 6 stopni. Razem ze mną na zgrupowanie przebywają: Evgeny Petrov, Manuele Boaro i Benjamín Noval.

Treningi lecą bardzo szybko i czerpię dużo satysfakcji z jazdy. Kontuzja nie doskwiera i kolano jest w pełni sprawne. Trenujemy po 4-6h za każdym razem kończąc trening 20-kilometrowym podjazdem na Etnę. W moim odczuciu noga jest coraz lepsza.

Po zakończeniu zgrupowania, 18. kwietnia wracam do swojego mieszkania w Lukka i tam odpoczywam przez 3 dni. Potem biorę udział w Tour de Romandie (23-28. kwietnia), a następnie Giro d`Italia.

Sądzę, że we włoskiej trzytygodniówce powinienem dobrze pedałować mniej więcej po pierwszym tygodniu jazdy, kiedy nogą przyzwyczają się do dużych obciążeń wyścigowych. Chciałbym pomóc kolegom z drużyny wywalczyć jak najlepszy wynik dla Saxo Bank – Tinkoff.”

 

Informacja prasowa

Foto: bettiniphoto.net

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek.
Maciek.

Powodzenia!