flechaZawodnik Vacansoleil – DCM, Juan Antonio Flecha według holenderskiego “Volkskrant” miał być w swojej karierze klientem Eufemiano Fuentesa.

Holenderski “Volkskrant” powołując się na własne źródła, utrzymuje iż Flecha w 2006 roku miał czterokrotnie pobraną krew przez Fuentesa. 35 letni kolarz otrzymał pseudonim „Clasicómano” i został oznaczony jako klient numer 33. Sprawa dotyczy sezonu, w czasie którego Flecha debiutował w barwach Rabobanku. Hiszpan w czasie pobytu w Rabobanku prezentował dość dobrą formę, plasując się między innymi na drugim miejscu w Paryż – Roubaix 2007.

Według zapisków hiszpańskiego lekarza, Flecha co najmniej dwukrotnie poddał się transfuzji krwi: przed wyścigami Tirreno-Adriatico i Ronde van Vlaanderen. Sam zawodnik od samego początku zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom z Operation Puerto, na dodatek przed podpisaniem kontraktu z Vacansoleil – DCM musiał podpisać deklarację, w której zobligował się do odejścia z drużyny w razie udowodnienia związków z dopingiem.

Drużyna Vacansoleil – DCM póki co nie podjęła żadnych drastycznych kroków w stosunku do zawodnika.
Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga