Vacansoleil-DCMMenadżer ekipy Vacansoleil-DCM – Daan Luijkx, dał zielone światło swoim zawodnikom oraz obsłudze na szukanie nowego pracodawcy. Holender nie widzi już szans na znalezienie nowego sponsora.

Od zespołu w którym ściga się Tomasz Marczyński odwrócił się kolejny inwestor – producent rowerów Bianchi. Włoska firma początkowo chciała zostać z kontynuacją Vacansoleil-DCM w sezonie 2014, nawet jeśli byłaby to ekipa pro-kontynentalna. Teraz okazało się jednak, że kolarze Belkinu od nowego roku będą ścigać się na rowerach tej marki.

„Mieliśmy ustne porozumienie z Bianchi na 2014 i 2015 rok. Na początku Tour de France poinformowałem ich, jaka jest aktualna sytuacja na froncie poszukiwania nowego sponsora. Byli gotowi czekać do końca Wielkiej Pętli, jednak w końcu musieli podjąć decyzję. Uzgodniliśmy, że nasza umowa wygaśnie. Bianchi był świetnym partnerem, który chce pozostać na najwyższym poziomie kolarstwa przez wiele lat”.

„Szanse na znalezienie nowego sponsora, który utrzymałby nas w WorldTour w sezonie 2014 są niewielkie. Pojawiają się więc dwie opcje: tworzymy drużynę pro-kontynentalną i pracujemy z młodymi, utalentowanymi zawodnikami, lub kończymy działalność i przygotowujemy się do powrotu w 2015 roku”, powiedział Luijkx.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments