Team BGŻW aż trzech wyścigach wystartują zawodnicy warszawskiej grupy zawodowej Bank BGŻ Team w najbliższy weekend. Jeden to francuska etapówka, a dwa pozostałe to… polskie rozpoczęcie sezonu!

Kolarze Bank BGŻ Team, którzy wystartują w Circuit des Ardennes International (5-7.04), w środę rano wyruszyli w trasę. Po drodze do Francji czeka ich noc w Kolonii (Niemcy). Wyścig rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.

Skład awizowany na ten 4-etapowy wyścig liczy sześciu zawodników: Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Tomasz Smoleń i Mariusz Witecki.

Program wyścigu
05.04 – 1. etap: Juniville -Tagnon (162 km)
06.04 – 2. etap: Givet – Haybes (160,5 km)
07.04 – 3. etap: Charleville-Mezieres – Charleville-Mezieres (22,5 km)
07.04 – 4. etap: Les Mazures – Tournes (104 km)

Reszta zespołu, czyli – Paweł Brylowski, Mieszko Bulik, Konrad Czajkowski, Błażej Janiaczyk, Patryk Komisarek, Mateusz Nowaczek, Michał Podlaski i Adrian Tekliński, wystartuje w Dzierżoniowie (sobota, 6 kwietnia) i w Sobótce (niedziela, 7 kwietnia) podczas oficjalnego rozpoczęcia sezonu kolarskiego w Polsce. Warto dodać, że wyścig w Sobótce rozpocznie zmagania kolarzy w tegorocznej BGŻ ProLidze.

Miejmy nadzieję, że śnieżyce, które opanowują południe Polski i powoli przesuwają się w kierunku północnym nie popsują planów organizatorom i uczestnikom polskich imprez.

 

Źródło: Bank BGŻ Team