Tour of QatarWygląda na to, że katarscy szejkowie poważnie złapali wirusa kolarstwa. Własny wyścig rangi World Tour już im nie wystarcza, teraz chcą mieć ekipę, która w nim wygrywa!

Szejk Khalid Al-Mawlawi, znany miłośnik sportu ogłosił właśnie start projektu roboczego nazwanego roboczo الرمال مجموعة” czyli Tulimel Mażua, co oznacza oczywiście Piaskowa Grupa.

W typowym dla siebie stylu, nie zamierzają bynajmniej przez kilka lat budować teamu i piąć się po szczeblach kolarskiej hierarchii. Nie będzie ekipy kontynentalnej ani prokontynentalnej. Ma być od razu ProTour!!. Ma w tym pomóc, według dobrze poinformowanych źródeł, 15 milionów euro rocznie przepisanych przez Al-Malwaliego i kilku przyjaciół. Jak je rozdysponować będą główkowali podobno Paolo Bettini i Miguel Indurain.

Z takim budżetem grupa nie będzie miała słabych punktów. Według nieoficjalnych informacji na liście priorytetów znajdują się: Chris Froome, Fabian Cancellara oraz posiadający już w Katarze status herosa Mark Cavendish.

Mówi się również o Michale Kwiatkowskim, którego gorącym fanem jest Bettini. Ale nie tylko zaciąg gwiazd, do grupy mają być doszusowani uzdolnieni lokalsi: Ahmed Albourdainy oraz Said Khalfan Moosa. Ponieważ czas to pieniądz, a tym wypadku pieniądz aż swędzi, to aplikacja do elitarnego grona planowana jest już na sezon 2014.

Bartek Ferlin – www.peloton.pl

Poprzedni artykułKatarzyna Pawłowska piąta w GP de Dottignies
Następny artykuł„Barometr” Tomasza Jarońskiego
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Masto
Masto

Kozacko , im więcej kasy w kolarstwie tym lepiej dla wszystkich 🙂