Małgorzata Wojtyra Katarzyna PawłowskaVera Koedooer (Sengers Ladies Cycling Team) wygrała belgijski klasyk  GP de Dottignies (1.2 UCI). Na bardzo dobrym 5. miejscu zameldowała się Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion – Kallisto).

Zawodniczki ścigały się na 113 kilometrowej trasie. W decydujących momentach wyścigu, na czele pojawiła się około 10. osobowa grupka w której kręciła także Katarzyna Pawłowska.

Mistrzyni Polski trzymała się dzielnie, jednak na ostatnich kilometrach zaatakowała Holenderka Vera Koedoccer i to ona jako pierwsza przekroczyła linię mety. Na podium stanęły jeszcze dwie zawodniczki kobiecego Rabobanku – Iris Slappenedel oraz Sanne Van Passeen. Wychowanka Limaro Kórnik do mety dotarła na 5. miejscu.

Przypomnijmy, że nasza zawodniczka wczoraj była 30. w  kobiecym Ronde van Vlaanderen.