SYlvain Chavanel małeSylvain Chavanel (Omega Pharma – Quick Step) wygrał ostatni etap oraz klasyfikację generalną wyścigu Driedaagse De Panne-Koksijde. Francuz pokonał na czasówce Antona Vorobyev`a (Katusha).

Wyścig Driedaagse De Panne-Koksijde zakończył się 15 kilometrową jazdą indywidualną na czas w De Panne. Większość trasy prowadziła przez ulice miasta.

Jako jeden z pierwszych startował młodzieżowy mistrz świata w jeździe na czas – Anton Vorobyev (Katusha). Rosjanin ostatnio zajął drugie miejsce w czasówce podczas Coppi e Bartali i dziś znów pokusił się o dobry rezultat. 23-latek przejechał trasę w 18 minut i 21 sekund.

Pokonać zdołał go jedynie startujący na końcu stawki Sylvain Chavanel (Omega Pharma – Quick Step). Mistrz Francji walczący także o klasyfikację generalną, pokonał Rosjanina o 19 sekund i dzięki temu zapewnił sobie także triumf w generalce.

Wyniki:

1 1 Sylvain CHAVANEL Omega Pharma-QuickStep 00:18:02.690
2 78 Anton VOROBYEV Katusha Team 00:00:19
3 51 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:21
4 97 Johan LE BON FDJ 00:00:24
5 4 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:00:31
6 71 Alexander KRISTOFF Katusha Team 00:00:32
7 65 Tom DUMOULIN Team Argos-Shimano 00:00:34
8 38 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 00:00:35
9 35 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 00:00:35
10 8 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 00:00:41
11 94 David BOUCHER FDJ 00:00:48
12 145 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:56
13 45 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 00:00:58
14 36 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 00:01:00
15 76 Vladimir ISAICHEV Katusha Team 00:01:03
16 74 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 00:01:06
17 146 Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen – Baloise 00:01:07
18 2 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 00:01:07
19 171 Maxime VANTOMME Crelan – Euphony 00:01:10
20 123 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:01:11
21 112 Oscar GATTO Vini Fantini-Selle Italia 00:01:13
22 6 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 00:01:13
23 33 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 00:01:14
24 81 Mattia CATTANEO Lampre-Merida 00:01:14
25 144 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen – Baloise 00:01:15
26 101 Sébastien TURGOT Team Europcar 00:01:15
27 82 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 00:01:15
28 66 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 00:01:17
29 5 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:01:20
30 43 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:01:20
31 173 Kurt HOVELYNCK Crelan – Euphony 00:01:21
32 124 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:01:22
33 108 David VEILLEUX Team Europcar 00:01:22
34 52 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:23
35 122 Marco CANOLA Bardiani Valvole-CSF Inox 00:01:24
36 137 Clinton AVERY Champion System Pro Cycling Team 00:01:25
37 186 Victor MANAKOV Rusvelo 00:01:26
38 93 William BONNET FDJ 00:01:28
39 103 Vincent JEROME Team Europcar 00:01:29
40 91 Arnaud DEMARE FDJ 00:01:30
41 165 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:01:31
42 54 Frederik VEUCHELEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:31
43 83 Elia FAVILLI Lampre-Merida 00:01:34
44 185 Roman MAIKIN Rusvelo 00:01:35
45 154 Blaz JARC Team NetApp-Endura 00:01:36
46 107 Bjorn THURAU Team Europcar 00:01:37
47 121 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:01:38
48 151 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 00:01:39
49 18 Elia VIVIANI Cannondale 00:01:41
50 157 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:01:41
51 198 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 00:01:41
52 164 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:01:45
53 75 Rüdiger SELIG Katusha Team 00:01:46
54 142 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:01:48
55 67 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Argos-Shimano 00:01:51
56 221 Alphonse VERMOTE An Post – Chainreaction 00:01:52
57 56 Boy VAN POPPEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:52
58 178 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 00:01:52
59 132 Matt BRAMMEIER Champion System Pro Cycling Team 00:01:54
60 184 Artur ERSHOV Rusvelo 00:01:55
61 48 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 00:01:56
62 22 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 00:01:57
63 95 Mickaël DELAGE FDJ 00:01:58
64 96 Murillo Antonio FISCHER FDJ 00:02:00
65 191 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 00:02:00
66 7 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 00:02:01
67 228 Nicolas VEREECKEN An Post – Chainreaction 00:02:01
68 156 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 00:02:08
69 152 Russell DOWNING Team NetApp-Endura 00:02:08
70 102 Yohann GENÉ Team Europcar 00:02:09
71 13 Guillaume BOIVIN Cannondale 00:02:10
72 116 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 00:02:12
73 211 Marius BERNATONIS Team 3M 00:02:16
74 118 Mattia POZZO Vini Fantini-Selle Italia 00:02:16
75 53 Wouter MOL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:16
76 73 Marco HALLER Katusha Team 00:02:19
77 25 Maarten NEYENS Lotto-Belisol Team 00:02:19
78 28 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:02:22
79 161 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:02:23
80 14 Mauro DA DALTO Cannondale 00:02:23
81 87 Davide VIGANO Lampre-Merida 00:02:23
82 113 Kevin HULSMANS Vini Fantini-Selle Italia 00:02:24
83 23 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 00:02:25
84 148 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:02:26
85 215 Mike TERPSTRA Team 3M 00:02:27
86 24 Jonas VANGENECHTEN Lotto-Belisol Team 00:02:27
87 64 Roy CURVERS Team Argos-Shimano 00:02:29
88 212 Kess HEYTENS Team 3M 00:02:30
89 175 Kevin CLAEYS Crelan – Euphony 00:02:31
90 207 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 00:02:35
91 47 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:02:35
92 202 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 00:02:36
93 27 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 00:02:37
94 15 Edward KING Cannondale 00:02:37
95 128 Nicola BOEM Bardiani Valvole-CSF Inox 00:02:38
96 155 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 00:02:38
97 195 Martin REIMER MTN Qhubeka 00:02:39
98 44 Simone PONZI Astana Pro Team 00:02:50
99 172 Koen BARBE Crelan – Euphony 00:02:55
100 55 Romain FEILLU Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:03:00
101 196 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 00:03:06
102 204 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 00:03:22
103 58 Kenny Robert VAN HUMMEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:03:29
104 176 Reinier HONIG Crelan – Euphony 00:03:37
105 85 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 00:03:40
106 125 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 00:03:57
107 127 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:04:19
108 216 Thomas VANHAECKE Team 3M 00:04:23
86 Andrea PALINI Lampre-Merida Hors Délais
214 Timothy STEVENS Team 3M Hors Délais
131 Chan Jae JANG Champion System Pro Cycling Team Non Partant
147 Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen – Baloise Non Partant
61 Marcel KITTEL Team Argos-Shimano Non Partant
57 Barry MARKUS Vacansoleil – DCM Procycling Team Non Partant
194 Youcef REGUIGUI MTN Qhubeka Non Partant
222 Niko EECKHOUT An Post – Chainreaction Non Partant
143 Tim MERTENS Topsport Vlaanderen – Baloise Non Partant
153 Markus EICHLER Team NetApp-Endura Non Partant
223 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction Non Partant
135 Pengda JIAO Champion System Pro Cycling Team Non Partant
37 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE Non Partant
193 Bradley POTGIETER MTN Qhubeka Non Partant
166 Jeffry LOUDER Unitedhealthcare Presented By Maxxis Non Partant
136 Ryan ROTH Champion System Pro Cycling Team Non Partant
88 Luca WACKERMANN Lampre-Merida Non Partant
213 Joren SEGERS Team 3M Non Partant
217 Michael VINGERLING Team 3M Non Partant
134 Gregor GAZVODA Champion System Pro Cycling Team Non Partant
138 Kin San WU Champion System Pro Cycling Team Non Partant
115 Rafael ANDRIATO Vini Fantini-Selle Italia Non Partant
106 Morgan LAMOISSON Team Europcar Non Partant
227 Steven VAN VOOREN An Post – Chainreaction Non Partant
206 Tim DE TROYER Accent Jobs – Wanty Non Partant
181 Igor BOEV Rusvelo Non Partant
226 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction Non Partant
177 Egidijus JUODVALKIS Crelan – Euphony Non Partant
201 Danilo NAPOLITANO Accent Jobs – Wanty Non Partant
68 Luka MEZGEC Team Argos-Shimano Non Partant
31 Baden COOKE Orica GreenEDGE Non Partant
34 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE Non Partant
111 Francesco CHICCHI Vini Fantini-Selle Italia Non Partant
17 Alan MARANGONI Cannondale Non Partant
114 Fransceco FAILLI Vini Fantini-Selle Italia Non Partant
32 Stuart O’GRADY Orica GreenEDGE Non Partant
133 Chad BEYER Champion System Pro Cycling Team Non Partant
208 Benjamin VERRAES Accent Jobs – Wanty Non Partant

Klasyfikacja generalna

1 1 Sylvain CHAVANEL Omega Pharma-QuickStep 12:34:28
2 71 Alexander KRISTOFF Katusha Team 00:00:22
3 4 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:00:31
4 97 Johan LE BON FDJ 00:00:32
5 51 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:38
6 65 Tom DUMOULIN Team Argos-Shimano 00:00:51
7 35 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 00:00:52
8 94 David BOUCHER FDJ 00:00:57
9 8 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 00:00:58
10 2 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 00:01:06
11 171 Maxime VANTOMME Crelan – Euphony 00:01:10
12 145 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen – Baloise 00:01:13
13 123 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:01:20
14 82 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 00:01:20
15 112 Oscar GATTO Vini Fantini-Selle Italia 00:01:21
16 91 Arnaud DEMARE FDJ 00:01:24
17 146 Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen – Baloise 00:01:24
18 66 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 00:01:26
19 74 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 00:01:31
20 124 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:01:31
21 144 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen – Baloise 00:01:32
22 173 Kurt HOVELYNCK Crelan – Euphony 00:01:35
23 154 Blaz JARC Team NetApp-Endura 00:01:45
24 43 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:01:45
25 103 Vincent JEROME Team Europcar 00:01:46
26 83 Elia FAVILLI Lampre-Merida 00:01:51
27 178 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 00:02:01
28 142 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:02:05
29 75 Rüdiger SELIG Katusha Team 00:02:08
30 22 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 00:02:11
31 67 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Argos-Shimano 00:02:16
32 191 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 00:02:17
33 95 Mickaël DELAGE FDJ 00:02:23
34 7 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 00:02:26
35 107 Bjorn THURAU Team Europcar 00:02:27
36 116 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 00:02:29
37 185 Roman MAIKIN Rusvelo 00:02:32
38 102 Yohann GENÉ Team Europcar 00:02:34
39 14 Mauro DA DALTO Cannondale 00:02:40
40 56 Boy VAN POPPEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:46
41 113 Kevin HULSMANS Vini Fantini-Selle Italia 00:02:49
42 164 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:02:56
43 93 William BONNET FDJ 00:03:00
44 27 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 00:03:31
45 204 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 00:03:31
46 15 Edward KING Cannondale 00:03:48
47 161 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:03:55
48 47 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:04:09
49 96 Murillo Antonio FISCHER FDJ 00:04:11
50 33 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 00:05:26
51 87 Davide VIGANO Lampre-Merida 00:05:51
52 28 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:07:02
53 81 Mattia CATTANEO Lampre-Merida 00:07:57
54 195 Martin REIMER MTN Qhubeka 00:08:08
55 23 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 00:08:42
56 6 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 00:09:23
57 202 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 00:09:33
58 64 Roy CURVERS Team Argos-Shimano 00:09:34
59 24 Jonas VANGENECHTEN Lotto-Belisol Team 00:09:46
60 18 Elia VIVIANI Cannondale 00:09:59
61 122 Marco CANOLA Bardiani Valvole-CSF Inox 00:10:03
62 221 Alphonse VERMOTE An Post – Chainreaction 00:10:05
63 175 Kevin CLAEYS Crelan – Euphony 00:10:08
64 121 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:10:52
65 101 Sébastien TURGOT Team Europcar 00:11:00
66 13 Guillaume BOIVIN Cannondale 00:11:34
67 196 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 00:11:40
68 108 David VEILLEUX Team Europcar 00:12:00
69 151 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 00:12:32
70 53 Wouter MOL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:12:41
71 118 Mattia POZZO Vini Fantini-Selle Italia 00:12:43
72 85 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 00:12:46
73 45 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 00:12:46
74 52 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:13:25
75 212 Kess HEYTENS Team 3M 00:14:01
76 156 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 00:14:06
77 78 Anton VOROBYEV Katusha Team 00:14:44
78 172 Koen BARBE Crelan – Euphony 00:15:01
79 137 Clinton AVERY Champion System Pro Cycling Team 00:16:18
80 165 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:16:24
81 76 Vladimir ISAICHEV Katusha Team 00:16:36
82 157 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:16:42
83 48 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 00:16:57
84 184 Artur ERSHOV Rusvelo 00:17:04
85 186 Victor MANAKOV Rusvelo 00:17:04
86 54 Frederik VEUCHELEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:17:10
87 148 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:17:19
88 38 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 00:17:30
89 132 Matt BRAMMEIER Champion System Pro Cycling Team 00:17:32
90 36 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 00:17:33
91 207 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 00:17:33
92 228 Nicolas VEREECKEN An Post – Chainreaction 00:17:42
93 55 Romain FEILLU Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:17:53
94 5 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:17:56
95 58 Kenny Robert VAN HUMMEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:18:27
96 155 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 00:19:06
97 215 Mike TERPSTRA Team 3M 00:19:13
98 127 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:20:04
99 73 Marco HALLER Katusha Team 00:20:19
100 125 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 00:20:23
101 198 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 00:20:31
102 128 Nicola BOEM Bardiani Valvole-CSF Inox 00:20:40
103 25 Maarten NEYENS Lotto-Belisol Team 00:20:46
104 211 Marius BERNATONIS Team 3M 00:20:47
105 152 Russell DOWNING Team NetApp-Endura 00:20:55
106 176 Reinier HONIG Crelan – Euphony 00:22:24
107 44 Simone PONZI Astana Pro Team 00:22:43
108 216 Thomas VANHAECKE Team 3M 00:23:28

 
Foto: bettiniphoto.net

Andrze
j