Michał KwiatkowskiZespoły Omega Pharma-Quick Step oraz Radioshack Leopard ogłosiły składy na klasyk Tour of Flanders. W obu znaleźli się faworyci do zwycięstwa w tym wyścigu: Tom Boonen i Fabian Cancellara.

Boonen będzie wspierany przez dwóch mocnych kolegów: Sylvaina Chavanela oraz Nikiego Terpstrę. Obaj prezentowali dobrą formę w odbytych już belgijskich klasykach. W składzie znalazł się także Stijn Vandenbergh, który przejechał w tym sezonie dużo kilometrów w ucieczkach. Z kolei Gert Steegmans, Iljo Keisse i Michał Kwiatkowski mają zapewnić odpowiednią kontrolę podczas wyścigu.

„Spartacus” będzie wspierany m.in. przez Stijna Devoldera– byłego zwycięzcę Tour of Flanders oraz Yaroslava Popovycha, który był 9. w Gent-Wevelgem.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Tour of Flanders: Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Niki Terpstra, Stijn Vandenbergh, Iljo Keisse, Michał Kwiatkowski, Gert Steegmans, Zdenek Stybar.

Pełny skład Radioshack-Leopard na Tour of Flanders: Fabian Cancellara, Stijn Devolder, Tony Gallopin, Danilo Hondo, Markel Irizar, Yaroslav Popovych, Gregory Rast, Hayden Roulston.

Marta Wiśniewska