Drużyna kolarska sponsorowana przez firmę Whirlpool rozpoczyna sezon 2013 w zupełnie nowej formule.

Po dwuletniej współpracy z Akademickim Klubem Sportowym Politechniki Wrocławskiej została stworzona samodzielna drużyna kolarska skupiająca wokół siebie kolarzy szosowych. W tym roku zarządzają nią Krzysztof Janczura oraz Arkadiusz Tecław.

Z każdym rokiem stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Naszym celem jest z jednej strony uprawiać ten sport na poziomie wyczynowym i rozwijać się organizacyjnie, z drugiej skutecznie promować markę Whirlpool oraz dbać o jej pozytywny wizerunek– mówi Krzysztof Janczura, menedżer drużyny. W tym sezonie udało nam się pozyskać nowych zawodników, którzy ścigają się na naprawdę wysokim poziomie. – dodaje.

Cele sportowe są równie wysokie, jak podkreśla Arkadiusz Tecław, koordynator sportowy – będziemy obecni podczas wszystkich imprez mistrzowskich, w których możemy wystartować. Mamy realne szanse na zdobycie kilku medali Mistrzostw Polski. Chcemy również dobrze zaprezentować się podczas zagranicznych startów, głównie w Czechach, gdzie marka firmy Whirlpool wspiera zawodową drużynę kolarską Bauknecht – Author.

Whirlpool Team

W sezonie 2013 barwy drużyny będzie reprezentować 13 zawodników, wśród których są zawodnicy z rodowodem kolarskim. Do drużyny dołączył Jerzy Sikora, Jarosław Fafuła, Robert Rasała oraz Paweł Ziober, którzy wcześniej jeździli w barwach Eska Team. To także Mateusz Kryk, Michał Kolenda, Kamil Ciechomski, Marcin Kowalczyk oraz Krzysztof Fartuszyński, który w latach 90. ścigał się w zawodowym peletonie Tour de Pologne.

Whirlpool Club

W marcu ruszyła strona internetowa drużyny www.whirlpoolteam.pl oraz profil na portalu społecznościowym Facebook. Fanpage będzie głównym kanałem komunikacji dla projektu Whirlpool Club zrzeszającego sympatyków kolarstwa chcących pod okiem zawodników Whirlpool Team trenować i rozwijać się pod względem sportowym. W sezonie 2013 do projektu Whirlpool Club dołączyła amatorska drużyna szosowa – Husaria Szosowa, której założycielami są Artur Świder i Krzysztof Mazurkiewicz. Od tego sezonu wspólnymi siłami kolarze będą zachęcać do jazdy na rowerze na co dzień. Jak podkreśla Arkadiusz Tecław – każdy może dołączyć do tego projektu, prowadzimy wspólne treningi, podpowiadamy jak zacząć trenować. Wśród nas są instruktorzy kolarstwa, fizjoterapeuci, którzy zawsze służą pomocą i radą. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które chcą zacząć się ścigać lub po prostu kochają rower.

Początek sezonu 2013

Drużyna oficjalnie rozpocznie sezon startem w Sobótce już na początku kwietnia, gdzie odbędzie się ogólnopolskie otwarcie sezonu. 20 kwietnia na Górze św. Anny organizowana jest drużynowa jazda na czas w ramach cyklu Road Maraton, gdzie zostaną wystawione dwa zespoły – Whirlpool Team oraz Whirlpool Club. Początek sezonu będzie dla nas bardzo ważny, to będzie próba zgrania nowego składu – podsumowuje Krzysztof Janczura.

Portal naszosie.pl od nowego sezonu jest patronem medialnym ekipy!

 

Źródło: Whirlpool Team