Kolarze grupy Whirlpool Team z Wrocławia, imponują formą w rywalizacji mastersów oraz amatorów w pierwszej części sezonu.

Whirlpool Team

W połowie maja został rozegrany Wyszehradzki Rajd Kolarski. Grupa Wyszehradzka skupia cztery państwa – Polskę, Węgry, Czechy i Słowację, które współpracują i wspierają się na arenie międzynarodowej. Trasa 1. Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego przebiegała przez te państwa. Była również okazją do spotkania i rozmów ministrów spraw zagranicznych. Oprócz wydarzenia politycznego, rozegrano także wydarzenie sportowe, w którym kolarze Whirlpool zajęli 3. miejsce.

Trasa rajdu liczyła aż 533 kilometry. Dobre przygotowanie i współpraca na trasie zaowocowały zdobyciem 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej. Reprezentację teamu tworzyli: Jarosław Fafuła, Jerzy Sikora i Paweł Ziober. Są to kolarze, którzy od tego sezonu ścigają się w barwach Whirlpool. Wcześniej związani byli z inną drużyną. – To niewątpliwie ogromny sukces. W rajdzie wzięło udział prawie 200 osób. Nie było to również taki prawdziwy rajd – średnia prędkość jaką uzyskali kolarze pokazuje poziom zawodowy. Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce wykręciła średnią 37km/h – mówi Krzysztof Janczura menedżer drużyny. – Nasi kolarze trasę z Budapesztu do Krakowa pokonali z prędkością niewiele mniejszą – dodaje.

Pierwsze starty
Tradycyjne rozpoczęcie sezonu kolarskiego w Polsce, co roku organizowane jest w Sobótce, gdzie zjeżdżają się praktycznie wszystkie zawodowe oraz amatorskie grupy kolarskie. Dzień przed wyścigiem w Sobótce rozgrywane jest kryterium uliczne w Dzierżoniowie, które wchodzi w skład kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Zwyciężył tam kolarz Whirlpool — Mateusz Kryk. Na 3. miejscu podium stanął Jerzy Sikora.

Wielogodzinne treningi kolarzy w okresie jesienno-zimowym zaowocowały bardzo dobrym wynikiem w drużynowej jeździe na czas na 100 kilometrów na Górze św. Anny. W czasówce drużyna Whirlpool wystawiła aż dwa składy, które podzieliły się na podium odpowiednio 1. i 2. miejscem.

W miniony weekend w Lesznie zorganizowany został wyścig szosowy, podczas którego padł rekord frekwencji, wystartowało niemal 1000 kolarzy. Wyścig szosowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Również w tej imprezie team miał swój akcent. W klasyfikacji open Arek Tecław zajął 2. miejsce. Walka rozegrała się na ostatnich metrach. Zwyciężył Michał Nawrocki z Ostrowa Wielkopolskiego.

Kolarze przygotowują się już do startów w imprezach mistrzowskich. Dobry początek sezonu wróży kolejne sukcesy.

Informacja Prasowa

Poprzedni artykułBDC MarcPol Team w Tour of Estonia 2013
Następny artykułOrganizatorzy MŚ we Florencji opublikowali profil mistrzowskiej rundy.