Organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Świata we Florencji ujawnili szczegółowe dane trasy wyścigów ze startu wspólnego oraz jazdy indywidualnej na czas. Podczas wyścigu elity mężczyzn, kolarze uczczą pamięć zmarłego Franco Balleriniego.

Angelo Zomegnan, szef komitetu organizacyjnego, ujawnił informacje na temat każdej z tras wyścigowych, potwierdzając, że na trasie mistrzowskiej rundy znajduje się podjazd do Fiesole.

To będą specjalne, niepowtarzalne mistrzostwa świata, które połączą wielkie emocje sportowe z niepowtarzalnym pięknem i historią Florencji oraz Toskanii”, powiedział Zomegnan podczas prezentacji.

Wyścig elity mężczyzn, zawita na cmentarz w Casakguidi, gdzie pochowany jest Franco Ballerini. Myślę, że to dobry sposób, aby uczcić pamięć Franco. To właśnie on był jedną z osób, które przyczyniły się do stworzenia pomyślnej oferty przyznania nam mistrzostw świata”, opowiadał o tragicznie zmarłym selekcjonerze Reprezentacji Włoch. 

Zomegnan potwierdził doniesienia, że ​​wyścigi ze startu wspólnego będą bardzo trudne i selektywne. Najważniejszy wyścig mistrzostw będzie liczył aż 272,5 km, podczas gdy kobiety do przejechania będą mieć 130 km.

Cały wyścig elity mężczyzn to ponad 3000 m przewyższeń. Podobne wartości są na górskich etapach Wielkich Tourów. Całkowity dystans wspinaczki na rundach wokół Florencji to 58,650 km.

Mistrzostwa Świata potrwają od 22 do 29 września.

Profil mistrzowskiej rundy:

profil MŚ

Andrzej