BDC MarcPol 2013Kolarze BDC po dobrym występie w Bałtyk –  Karkonosze Tour  i trzech dniach odpoczynku, już w najbliższy czwartek tj. 30.05.2013 wystartują w Tour of Estonia.

W dobrze obsadzonym wyścigu kategorii 2.1 UCI oprócz „niebieskich” wystartuje 16 zespołów w ośmioosobowych składach, w tym dwie drużyny z Polski : CCC Polsat Polkowice oraz Team Wibatech – Brzeg.

W Estonii zespół wystąpi w składzie: Adrian Banaszek, Paweł Bernas, Konrad Dąbkowski, Kamil Gradek, Piotr Kirpsza, Mateusz Komar, Jarosław Kowalczyk, Damian Walczak.

Dyrektorem  sportowym będzie Grzegorz Gronkiewicz, fizjoterapeutami – Piotr Chmielewski i Łukasz Kuzik, mechanikiem – Ireneusz Matusiak.

„Wbrew pozorom, ten wyścig do łatwych nie należy. Pierwszego dnia są dwa etapy. Na pierwszym po rundach są podjazdy, które przy dużym tempie, a na pewno takie będzie, mogą „zdusić” zawodników. A po południu prolog trzy kilometrowy, bardzo trudny technicznie z 17 zakrętami, który może zadecydować o losach całego wyścigu.

Jednak z tego co pokazali nasi zawodnicy podczas Bałtyk – Karkonosze widać że forma idzie w górę. Łatwo nie będzie, patrząc jakie zespoły wystartują, ale też nie jedziemy na wakacje. Jesteśmy mocno zmobilizowani i zdeterminowani by walczyć o czołowe lokaty” – powiedział dyr. Sportowy Grzegorz Gronkiewicz

Tour of Estonia 30.05.2013 – 01.06.2013:Tour of Estonia

30.05 Etap 1a: Viimsi  – 10×12,5km ( do południa)

30.05 Etap 1b: Tallinn – Prolog 3km ( po południu)

31.05 Etap 2:  Tallinn – Tartu 192km

01.06 Etap 3: Tartu Grand Prix – 12×12,5km

Zespoły startujące w Tour of Estonia:

Ekipy UCI Professional Continental:

Androni Giocattoli – Venezuela

CCC Polsat Polkowice

Rusvelo

Ekipy UCI Continental:

Alpha Baltic – Unitymarathons.com

Amore&Vita

BDC MarcPol

Christina Watches-Onfone

Concordia Forsikring – Riwal

Continental Team Astana

Froy – Bianchi

Rietumu – Delfin

Synergy Baku Cycling Project

Team People4you – Unaas Cycling

Team Wibatech – Brzeg

Drużyny narodowe:

National Team Belarus

National Team Estonia

National Team Finland