Tom BoonenTom Boonen (Omega Pharma-QuickStep) oraz Peter Sagan (Cannondale Pro Cycling), nie zdecydowali się przystąpić do trzeciego dnia rywalizacji w wyścigu Trzy Dni De Panne. Obaj skupiają się na niedzielnym wyścigu Dookoła Flandrii.

Sagan wygrał etap otwarcia belgijskiej imprezy, jednak po tym jak wczoraj stracił szansę na walkę o klasyfikację generalną, postanowił odpuścić czwartkowe etapy. “Chciałem zrobić tutaj dodatkowe kilometry przed Ronde van Vlaanderen, jednak z drugiej strony nie chciałem narażać się na dodatkowy wysiłek. Teraz przygotowuje się do niedzielnego startu”, powiedział dla La Derniere Heure.

Boonen nie miał pierwotnie w planach wyścigu w De Panne, jednak przez kontuzję na początku sezonu i brak kilometrów wyścigowych, zdecydował się na ten wyścig. Dodatkowo były mistrz świata mocno stłukł kolano w Gent-Wevelgem i chciał sprawdzić się przez wyścigiem Dookoła Flandrii. Wciąż odczuwam lekki ból, kiedy idzie “gaz” na płaskim, ale nie mogę na nie narzekać”, zakończył mistrz swojego kraju.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments