Alexander KristoffAlexander Kristoff (Katusha) najlepiej poradził sobie w bardzo niebezpiecznym sprincie i dzięki zwycięstwu, objął prowadzenie w Driedaagse De Panne przed jazdą indywidualną na czas.

Poranny etap Driedaagse De Panne-Koksijde to 109 kilometrowy odcinek ze startem i metą w De Panne. Tradycyjnie karty na trasie rozdawał wiatr.

W ucieczce dnia znalazła się piątka zawodników. Byli to: Russel Downing (NetApp Endura), Tim De Troyer (Accent Jobs Wanty), Mike Terpstra (Team 3M), Preben Van Haecke (Topsort-Beliose) oraz niezmordowany Nico Eeckhout (An Post – Chainreaction).

Peleton nie pozwalał na wiele harcownikom i trzymał czołówkę na mniej więcej 2 minuty przed sobą. Na ostatnich 40 kilometrach zaczęło mocniej wiać i różnica szybko zaczęła spadać.

Dzielić zaczęła się także zasadnicza grupa. 20 km przed końcem po ucieczce nie było już śladu, więc podobnie jak wczoraj o wszystkim zadecydował masowy sprint.

Ostatnie kilometry były niezwykle nerwowe na czele grupy. Niektórzy kolarze odpychali się nawet rękami. Na ostatnich 400 metrach był bardzo niebezpieczny zakręt w prawo. Korby przed nim “puścił” Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) i Brytyjczyk odpuścił dzisiejszy sprint.

Wykorzystał to Norweg Alexander Kristoff (Katusha), który po długim finiszu pokonał Sachę Modolo (Baradini CSF) oraz Elię Vivianiego (Cannondale Pro Cycling).

Kristoff do popołudniowej czasówki przystąpi w koszulce lidera.

Wyniki:

1 71 Alexander KRISTOFF Katusha Team 02:29:02
2 121 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:00
3 18 Elia VIVIANI Cannondale 00:00:00
4 123 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:00
5 178 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 00:00:00
6 82 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 00:00:00
7 22 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 00:00:00
8 2 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
9 58 Kenny Robert VAN HUMMEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:00
10 161 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:00:00
11 111 Francesco CHICCHI Vini Fantini-Selle Italia 00:00:00
12 228 Nicolas VEREECKEN An Post – Chainreaction 00:00:00
13 33 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 00:00:00
14 148 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:00
15 201 Danilo NAPOLITANO Accent Jobs – Wanty 00:00:00
16 207 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 00:00:00
17 57 Barry MARKUS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:00
18 55 Romain FEILLU Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:00
19 66 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 00:00:00
20 154 Blaz JARC Team NetApp-Endura 00:00:00
21 137 Clinton AVERY Champion System Pro Cycling Team 00:00:00
22 91 Arnaud DEMARE FDJ 00:00:00
23 48 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 00:00:00
24 86 Andrea PALINI Lampre-Merida 00:00:00
25 142 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:00
26 94 David BOUCHER FDJ 00:00:00
27 165 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:00:00
28 147 Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:00
29 1 Sylvain CHAVANEL Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
30 171 Maxime VANTOMME Crelan – Euphony 00:00:00
31 124 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:00
32 83 Elia FAVILLI Lampre-Merida 00:00:00
33 107 Bjorn THURAU Team Europcar 00:00:00
34 97 Johan LE BON FDJ 00:00:00
35 213 Joren SEGERS Team 3M 00:00:00
36 157 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:00:00
37 106 Morgan LAMOISSON Team Europcar 00:00:00
38 194 Youcef REGUIGUI MTN Qhubeka 00:00:00
39 146 Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:00
40 4 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
41 204 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 00:00:00
42 35 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 00:00:00
43 175 Kevin CLAEYS Crelan – Euphony 00:00:00
44 214 Timothy STEVENS Team 3M 00:00:00
45 103 Vincent JEROME Team Europcar 00:00:00
46 51 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:00
47 112 Oscar GATTO Vini Fantini-Selle Italia 00:00:00
48 127 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:00
49 208 Benjamin VERRAES Accent Jobs – Wanty 00:00:00
50 65 Tom DUMOULIN Team Argos-Shimano 00:00:00
51 173 Kurt HOVELYNCK Crelan – Euphony 00:00:00
52 13 Guillaume BOIVIN Cannondale 00:00:00
53 177 Egidijus JUODVALKIS Crelan – Euphony 00:00:00
54 14 Mauro DA DALTO Cannondale 00:00:00
55 145 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:00
56 144 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:00
57 8 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
58 85 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 00:00:08
59 122 Marco CANOLA Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:08
60 128 Nicola BOEM Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:08
61 196 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 00:00:08
62 76 Vladimir ISAICHEV Katusha Team 00:00:08
63 202 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 00:00:08
64 67 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Argos-Shimano 00:00:08
65 64 Roy CURVERS Team Argos-Shimano 00:00:08
66 95 Mickaël DELAGE FDJ 00:00:08
67 34 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 00:00:08
68 184 Artur ERSHOV Rusvelo 00:00:08
69 195 Martin REIMER MTN Qhubeka 00:00:08
70 54 Frederik VEUCHELEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:08
71 101 Sébastien TURGOT Team Europcar 00:00:08
72 217 Michael VINGERLING Team 3M 00:00:08
73 36 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 00:00:08
74 143 Tim MERTENS Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00:08
75 43 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:00:08
76 37 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 00:00:08
77 74 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 00:00:08
78 102 Yohann GENÉ Team Europcar 00:00:08
79 5 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:00:08
80 113 Kevin HULSMANS Vini Fantini-Selle Italia 00:00:08
81 116 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 00:00:08
82 191 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 00:00:08
83 75 Rüdiger SELIG Katusha Team 00:00:08
84 7 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 00:00:08
85 73 Marco HALLER Katusha Team 00:00:08
86 23 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 00:00:18
87 153 Markus EICHLER Team NetApp-Endura 00:00:21
88 24 Jonas VANGENECHTEN Lotto-Belisol Team 00:00:22
89 93 William BONNET FDJ 00:00:25
90 47 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:00:27
91 96 Murillo Antonio FISCHER FDJ 00:00:27
92 6 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 00:00:27
93 25 Maarten NEYENS Lotto-Belisol Team 00:00:33
94 212 Kess HEYTENS Team 3M 00:00:37
95 78 Anton VOROBYEV Katusha Team 00:00:37
96 164 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:00:37
97 38 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 00:00:37
98 185 Roman MAIKIN Rusvelo 00:00:37
99 56 Boy VAN POPPEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:37
100 27 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 00:00:37
101 15 Edward KING Cannondale 00:00:37
102 134 Gregor GAZVODA Champion System Pro Cycling Team 00:00:37
103 114 Fransceco FAILLI Vini Fantini-Selle Italia 00:00:37
104 17 Alan MARANGONI Cannondale 00:00:37
105 193 Bradley POTGIETER MTN Qhubeka 00:00:37
106 221 Alphonse VERMOTE An Post – Chainreaction 00:00:37
107 211 Marius BERNATONIS Team 3M 00:00:37
108 108 David VEILLEUX Team Europcar 00:00:37
109 186 Victor MANAKOV Rusvelo 00:00:37
110 135 Pengda JIAO Champion System Pro Cycling Team 00:00:37
111 156 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 00:00:37
112 115 Rafael ANDRIATO Vini Fantini-Selle Italia 00:00:37
113 132 Matt BRAMMEIER Champion System Pro Cycling Team 00:00:37
114 133 Chad BEYER Champion System Pro Cycling Team 00:00:37
115 52 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:37
116 68 Luka MEZGEC Team Argos-Shimano 00:00:37
117 87 Davide VIGANO Lampre-Merida 00:00:37
118 155 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 00:00:46
119 172 Koen BARBE Crelan – Euphony 00:00:55
120 181 Igor BOEV Rusvelo 00:00:55
121 138 Kin San WU Champion System Pro Cycling Team 00:00:55
122 226 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 00:00:55
123 152 Russell DOWNING Team NetApp-Endura 00:00:55
124 81 Mattia CATTANEO Lampre-Merida 00:00:55
125 125 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:55
126 227 Steven VAN VOOREN An Post – Chainreaction 00:00:55
127 61 Marcel KITTEL Team Argos-Shimano 00:00:55
128 151 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 00:00:55
129 222 Niko EECKHOUT An Post – Chainreaction 00:01:03
130 28 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:01:03
131 118 Mattia POZZO Vini Fantini-Selle Italia 00:01:05
132 31 Baden COOKE Orica GreenEDGE 00:01:15
133 32 Stuart O’GRADY Orica GreenEDGE 00:01:34
134 176 Reinier HONIG Crelan – Euphony 00:01:42
135 53 Wouter MOL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:42
136 45 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 00:01:56
137 166 Jeffry LOUDER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:01:56
138 44 Simone PONZI Astana Pro Team 00:01:59
139 215 Mike TERPSTRA Team 3M 00:02:20
140 198 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 00:02:22
141 88 Luca WACKERMANN Lampre-Merida 00:04:18
142 136 Ryan ROTH Champion System Pro Cycling Team 00:04:18
143 131 Chan Jae JANG Champion System Pro Cycling Team 00:04:51
144 206 Tim DE TROYER Accent Jobs – Wanty 00:05:06
145 216 Thomas VANHAECKE Team 3M 00:07:38
146 223 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 00:07:38
141 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen – Baloise Abandon
224 Sam BENNETT An Post – Chainreaction Abandon
218 Wouter WIPPERT Team 3M Abandon
182 Valery KAYKOV Rusvelo Abandon
168 Kiel REIJNEN Unitedhealthcare Presented By Maxxis Abandon
162 Lucas EUSER Unitedhealthcare Presented By Maxxis Abandon
92 Matthieu LADAGNOUS FDJ Abandon
84 Roberto FERRARI Lampre-Merida Abandon
62 Tom VEELERS Team Argos-Shimano Abandon
42 Assan BAZAYEV Astana Pro Team Abandon
167 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis Abandon
21 André GREIPEL Lotto-Belisol Team Non Partant
3 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep Non Partant
11 Peter SAGAN Cannondale Non Partant
16 Kristijan KOREN Cannondale Non Partant
46 Alexey LUTSENKO Astana Pro Team Non Partant
72 Luca PAOLINI Katusha Team Non Partant
77 Alexei TSATEVICH Katusha Team Non Partant
158 Paul VOSS Team NetApp-Endura Non Partant
12 Maciej BODNAR Cannondale Non Partant

Klasyfikacja generalna

1 Alexander KRISTOFF Norway KAT 12:16:16
2 Arnaud DEMARE France FDJ +4
3 Mark CAVENDISH Great Britain OPQ +9
4 Sylvain CHAVANEL France OPQ +10
5 Maxime VANTOMME Belgium CRE +10
6 Niki TERPSTRA Netherlands OPQ +10
7 Davide CIMOLAI Italy LAM +15
8 Johan LE BON France FDJ +18
9 Oscar GATTO Italy VIN +18
10 Baptiste PLACKAERT Belgium CRE +19
11 Sonny COLBRELLI Italy BAR +19
12 Tom VAN ASBROECK Belgium TSV +19
13 Nikias ARNDT Germany ARG +19
14 David BOUCHER France FDJ +19
15 Blaz JARC Slovenia TNE +19
16 James VANLANDSCHOOT Belgium AJW +19
17 Marco COLEDAN Italy BAR +19
18 Kenny DE HAES Belgium LTB +24
19 Kurt HOVELYNCK Belgium CRE +24
20 Jarl SALOMEIN Belgium TSV +27
21 Elia FAVILLI Italy LAM +27
22 Guillaume VAN KEIRSBULCK Belgium OPQ +27
23 Tom DUMOULIN Netherlands ARG +27
24 Gijs VAN HOECKE Belgium TSV +27
25 Mauro DA DALTO Italy CAN +27
26 Gerald CIOLEK Germany MTN +27
27 Lieuwe WESTRA Netherlands VCD +27
28 Pier Paolo DE NEGRI Italy VIN +27
29 Luke DURBRIDGE Australia OGE +27
30 Vincent JEROME France EUC +27
31 Pieter JACOBS Belgium TSV +27
32 Egidijus JUODVALKIS Lithuania CRE +27
33 Yves LAMPAERT Belgium TSV +27
34 Rudiger SELIG Germany KAT +32
35 Leigh HOWARD Australia OGE +32
36 Mickael DELAGE France FDJ +35
37 Reinardt JANSE VAN RENSBURG South Africa ARG +35
38 Yohann GENE France EUC +35
39 Viacheslav KUZNETSOV Russia KAT +35
40 Kevin HULSMANS Belgium VIN +35
41 Dmitriy MURAVYEV Kazakhstan AST +35
42 Nikolas MAES Belgium OPQ +35
43 Bjorn THURAU Germany EUC +1:00
44 Boy VAN POPPEL Netherlands VCD +1:04
45 Francesco FAILLI Italy VIN +1:04
46 Vicente REYNES MIMO Spain LTB +1:04
47 Alan MARANGONI Italy CAN +1:04
48 Roman MAIKIN Russia RVL +1:07
49 Christopher JONES United States UHC +1:21
50 Edward KING United States CAN +1:21
51 Alessandro BAZZANA Italy UHC +1:42
52 William BONNET France FDJ +1:42
53 Jacopo GUARNIERI Italy AST +1:44
54 Murilo Antonio FISCHER Brazil FDJ +2:21
55 Davide VIGANO Italy LAM +3:38
56 Luka MEZGEC Slovenia ARG +3:57
57 Tomas VAITKUS Lithuania OGE +4:22
58 Frederique ROBERT Belgium LTB +4:50
59 Stuart O’GRADY Australia OGE +4:54
60 Martin REIMER Germany MTN +5:39
61 Tosh VAN DER SANDE Belgium LTB +6:27
62 Mattia CATTANEO Italy LAM +6:53
63 Stefan VAN DIJK Netherlands AJW +7:07
64 Roy CURVERS Netherlands ARG +7:15
65 Jonas VANGENECHTEN Belgium LTB +7:29
66 Kevin CLAEYS Belgium CRE +7:47
67 Iljo KEISSE Belgium OPQ +8:20
68 Alphonse VERMOTE Belgium SKT +8:23
69 Elia VIVIANI Italy CAN +8:28
70 Andreas STAUFF Germany MTN +8:44
71 Andrea PALINI Italy LAM +8:44
72 Marco CANOLA Italy BAR +8:49
73 Massimo GRAZIATO Italy LAM +9:16
74 Sacha MODOLO Italy BAR +9:24
75 Guillaume BOIVIN Canada CAN +9:34
76 Sébastien TURGOT France EUC +9:55
77 Wouter MOL Netherlands VCD +10:35
78 Mattia POZZO Italy VIN +10:37
79 David VEILLEUX Canada EUC +10:48
80 Zakkari DEMPSTER Australia TNE +11:03
81 Kess HEYTENS Belgium MMM +11:41
82 Dmitriy GRUZDEV Kazakhstan AST +11:58
83 Andreas SCHILLINGER Germany TNE +12:08
84 Kris BOECKMANS Belgium VCD +12:12
85 Koen BARBE Belgium CRE +12:16
86 Anton VOROBYEV Russia KAT +14:35
87 Francesco CHICCHI Italy VIN +14:59
88 Romain FEILLU France VCD +15:03
89 Jacobe KEOUGH United States UHC +15:03
90 Michael VAN STAEYEN Belgium TSV +15:03
91 Clinton Robert AVERY New Zealand CSS +15:03
92 Kenny Robert VAN HUMMEL Netherlands VCD +15:08
93 Roy JANS Belgium AJW +15:08
94 Andrea GUARDINI Italy AST +15:11
95 Daniel SCHORN Austria TNE +15:11
96 Aidis KRUOPIS Lithuania OGE +15:16
97 Artur ERSHOV Russia RVL +15:19
98 Timothy STEVENS Belgium MMM +15:28
99 Vladimir ISAICHEV Russia KAT +15:43
100 Viktor MANAKOV Russia RVL +15:48
101 Matt BRAMMEIER Ireland CSS +15:48
102 Frederik VEUCHELEN Belgium VCD +15:49
103 Nicolas VEREECKEN Belgium SKT +15:51
104 Filippo FORTIN Italy BAR +15:55
105 Christian DELLE STELLE Italy BAR +16:36
106 Roger KLUGE Germany TNE +16:38
107 Michael HEPBURN Australia OGE +16:43
108 Gert STEEGMANS Belgium OPQ +16:46
109 Mike TERPSTRA Netherlands MMM +16:56
110 Jens MOURIS Netherlands OGE +17:05
111 Marco HALLER Austria KAT +18:10
112 Nicola BOEM Italy BAR +18:12
113 Maarten NEYENS Belgium LTB +18:37
114 Marius BERNATONIS Lithuania MMM +18:41
115 Russell DOWNING Great Britain TNE +18:57
116 Reinier HONIG Netherlands CRE +18:57
117 Martin WESEMANN South Africa MTN +19:00
118 Thomas VANHAECKE Belgium MMM +19:15
119 Simone PONZI Italy AST +20:03
120 Baden COOKE Australia OGE +21:57
121 Danilo NAPOLITANO Italy AJW +22:20
122 Benjamin VERRAES Belgium AJW +22:28
123 Glenn O’SHEA Australia SKT +22:57
124 Igor BOEV Russia RVL +22:57
125 Tim DE TROYER Belgium AJW +23:10
126 Steven VAN VOOREN Belgium SKT +23:13
127 Morgan LAMOISSON France EUC +24:31
128 Rafael ANDRIATO Brazil VIN +25:08
129 Chad BEYER United States CSS +25:08
130 Kin San WU Hong Kong, China CSS +25:26
131 Marcel KITTEL Germany ARG +25:26
132 Barry MARKUS Netherlands VCD +26:16
133 Youcef REGUIGUI Algeria MTN +26:16
134 Niko EECKHOUT Belgium SKT +26:21
135 Tim MERTENS Belgium TSV +26:24
136 Markus EICHLER Germany TNE +26:37
137 Gregor GAZVODA Slovenia CSS +26:53
138 Bradley POTGIETER South Africa MTN +26:53
139 Jeffry LOUDER United States UHC +28:12
140 Ryan ROTH Canada CSS +30:34
141 Luca WACKERMANN Italy LAM +30:34
142 Joren SEGERS Belgium MMM +33:33
143 Michael VINGERLING Netherlands MMM +33:41
144 Pengda JIAO China CSS +34:10
145 Chan Jae JANG Korea CSS +38:24
146 Shane ARCHBOLD New Zealand SKT +43:29

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej