kristoff

Norweg Alexander Kristoff bardzo udanie zaprezentował się na dwóch etapach wyścigu Driedaagse van De Panne i z nadzieją czeka na kolejne występy.

Brązowy medalista olimpijski z Londynu sezon 2013 zaczyna w dobrym stylu. Po niezłych występach w Katarze, już podczas Mediolan – Sanremo dał próbkę swoich umiejętności. Na trudnej trasie zajął bowiem wysokie, ósme miejsce. Pierwszy etap Driedaagse van De Panne to udany sprint w jego wykonaniu i pierwsze tegoroczne podium Norwega.

„Moja forma z dnia na dzień jest coraz wyższa. Na pierwszym etapie udało mi się wskoczyć do grupy, która walczyła o najwyższe lokaty. Wykonałem wcześniej sporą pracę, więc nie miałem sił na 100 procentowy sprint. Próbowałem zacząć sprint wcześniej, mając na uwadze, że ostatnia prosta prowadziła w dół. Niestety nie udało się zwyciężyć, ale jestem z siebie zadowolony.” mówi Alexander Kristoff.

Mistrz Norwegii z 2011 roku wczoraj ukończył etap na 5 miejscu i wskoczył na 2 pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu. Po belgijskiej etapówce Kristoff będzie walczył o jak najwyższe miejsce podczas Ronde van Vlaanderen.