BDCDzisiaj w godzinach południowych z lotniska w Warszawie, zespół BDC MarcPol Team odleciał do Maroka na mocno obsadzony wyścig  Tour of Morocco, który odbędzie się w dniach: 29.03 – 07.04.2013 r.

Zważywszy na fakt, że kolarze spędzą Wielkanocne Święta poza domem i bez bliskich, wszyscy są mocno zmobilizowani i zmotywowani by walczyć o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dyrektor Sportowy BDC MarcPol Grzegorz Gronkiewicz tak ocenia sytuację przed startem: „Pierwsze dwa, trzy etapy będą bardzo ważne. Z pewnością dojdzie do ucieczek, które mogą zadecydować o końcowym sukcesie. Dlatego od początku będziemy jechać bardzo czujnie. Nie możemy przespać żadnego ataku, w każdej takiej próbie musi być nasz zawodnik. Jesteśmy mocno zmotywowani, by walczyć o jak najwyższe lokaty. Liderami na wyścig są Adam Pierzga, który już ma pierwsze starty za sobą i jest w dobrej formie oraz Damian Walczak. Na finiszowe końcówki i sprinty desygnujemy Eryka Latonia i Mateusza Komara. Pozostała dwójka, Jarek Kowalczyk i Kacper Gronkiewicz mają specjalne zadania do wykonania. Takie mamy założenie taktyczne na pierwsze etapy, ale to wyścig zweryfikuje tak naprawdę kto i za co będzie odpowiedzialny”  – podsumował Grzegorz Gronkiewicz.

Adam Pierzga : „Chciałbym wypaść jak najlepiej. Nie ukrywam że rola lidera zobowiązuje podwójnie i trzeba to wykorzystać. Jednak jak to na wyścigu bywa, coś się zdarzy nieprzewidzianego – odpukać w nie malowane – i można zapomnieć o klasyfikacji generalnej. Wówczas pozostaje dać z siebie wszystko i wspomóc kolegów z drużyny. Kolarstwo to sport drużynowy, tak jak ja mogę liczyć na pomoc każdego zawodnika, tak każdy z chłopaków może liczyć i na mnie. Ważne jest to co powiedział przed odlotem Szef zespołu Dariusz Banaszek. Jedziemy jako drużyna BDC MarcPol Team walczyć o końcowy sukces, a lider sam się wyłoni i tego będę się trzymał”

Pod wodzą Dyrektora sportowego Grzegorza Gronkiewicza, zespół wystartuje w następującym składzie : Damian Walczak, Jarosław Kowalczyk, Adam Pierzga, Eryk Latoń, Mateusz Komar, Kacper Gronkiewicz.

Za odnowę biologiczną odpowiadać będzie fizjoterapeuta Piotr Chmielewski, a sprawy techniczne – mechanik Ireneusz Matusiak.

Informacja prasowa