2_0138134_1_thumb2

Mimo, że Thomas De Gendt (Vacansoleil) okazał się najlepszy na ostatnim etapie Volta Cyclista a Catalunya to twierdzi, że nie jest jeszcze w szczytowej formie. Ta, ma przyjść na wyścig Tour de France.

Ciągle nie jestem jeszcze w szczytowej formie, takiej, jaką miałem w zeszłym roku na Giro. Przede mną jeszcze inne wyścigi, podczas których będę się przygotowywał do Touru: Vuelta al Pais Vasco czy Tour of California. Na tych imprezach będziemy także testować naszą drużynę powiedział De Gendt.

Opowiadając z kolei o niedzielnym etapie wyścigu dookoła Katalonii przyznał, że na początku etapu czuł się wręcz kiepsko, ale wraz z upływem kolejnych, przejechanych kilometrów jego forma wzrastała.

W niedzielę na początku nie miałem dobrej nogi. Ale z każdym przejechanym okrążeniem czułem się lepiej. Wtedy znalazłem się w tej grupce prowadzących. Poczułem się od nich szybszy i silniejszy. Finisz z takiej małej grupki mi pasował. Nie było w niej najszybszych kolarzy w peletonie, więc to wykorzystałem – opowiadał kolarz Vacansoleil.

Foto: bettiniphoto.net


Marta Wiśniewska