iglinskiyTo już powoli staje się zwyczajem, że w tym sezonie ulegają zmianie trasy wyścigów klasycznych. Tym razem nie przez pogodę, tylko z powodów robót drogowych z Liege-Bastogne-Liege (21 kwietnia) zniknie wzniesienie Côte de la Roche aux Faucons.

Podjazd Côte de la Roche aux Faucons był kluczowym odcinkiem wyścigu, pokonywanym 20 km przed metą. Niestety organizatorzy w tym roku nie będą mogli poprowadzić trasy przez tamto wzniesienie i szukają alternatywnych rozwiązań. Jednym z rozwiązań miało być Côte du Sart Tilman, ale w dniu wyścigu w pobliżu wzniesienia będą organizowane pokazy konne i nie ma możliwości poprowadzenia tam etapu.

Drugim z pomysłów było Côte de Tilff, ale tam mamy bardzo niebezpieczny przejazd wąskim mostem przez rzekę Ourthe. Bardzo prawdopodobne jest , że ASO zdecyduje się na podjazd Côte de Colonster. To najeżone serpentynami wzniesienie o długości prawie 3 km i średnim nachyleniem 5,5%.

„Nie jesteśmy w stanie poprowadzić wyścigu przez Côte de la Roche aux Faucons. Dla dobra kolarzy najlepszym wyjściem będzie jednak Côte de Colonster, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji. Innego rodzaju problemy mamy na trasie Flèche Wallonne. Tam niektóre miast nie chcą ponosić kosztów wyścigu i byliśmy zmuszeni do zmiany pierwszych 60 km wyścigu. Na szczęście dla atrakcyjności widowiska, żadne ze wzniesień nie zostało pominięte.” powiedział Jean-Michel Monin z ASO.

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments