BronziniGiorgia Bronzini (Wiggle Honda) po finiszu z peletonu wygrała klasyk Citta di Padova. W wyścigu jechały nasze Panie z TKK Pacific Toruń, a najlepiej spisała się Katarzyna Niewiadoma.

Na 126 kilometrowej trasie wokół Padwy rywalizowała wczoraj światowa czołówka kobiecego peletonu. Pomimo wielu ataków, na metę wpadła duża grupa. Najszybciej finiszowała 30-letnia, była mistrzyni świata – Włoszka Giorgia Bronzini. Druga była kolejna doświadczona zawodniczka – Trixi Worrack (Specialized-Lululemon), a trzecia Marta Tagliaferro (MCipollini Giordana).

Włoski klasyk był pierwszym w sezonie startem dla nowej, polskiej grupy – TKK Pacific Toruń. Katarzyna Niewiadoma, która pierwszy raz ścigała się w gronie elity po przejściu z juniorek zajęła 45. miejsce. Paulina Brzeźna-Bentkowska była 54., Katarzyna Wilkos 76., a Monika Brzeźna 91. Wszystkie przyjechały z czasem triumfatorki.

Wyniki:

1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda 3:01:00
2 Trixi Worrack (Ger) Specialized-lululemon
3 Marta Tagliaferro (Ita) MCipollini Giordana
4 Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas
5 Barbara Guarischi (Ita) Vaiano Fondriest
6 Christine Majerus (Lux) Sengers Ladies Cycling Team
7 Daniela Gass (Ger) Squadra Scappatella
8 Aurore Verhoeven (Fra) Team Polaris
9 Evelyn Arys (Bel) Sengers Ladies Cycling Team
10 Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
11 Julia Martisova (Rus) FCL
12 Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo
13 Carmen Small (USA) Specialized-lululemon
14 Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
15 Anna Trevisi (Ita) Vaiano Fondriest
16 Veronica Cornolti (Ita) Servetto Footon
17 Mascha Pijnenborg (Ned) Team Polaris
18 Eleonora Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon
19 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
20 Simona Frapporti (Ita) BePink
21 Jessie Maclean (Aus) Orica-AIS
22 Alessandra D’ettorre (Ita) Vaiano Fondriest
23 Lauren Kitchen (Aus) Wiggle Honda
24 Egle Zablotskyte (Ltu) FCL
25 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
26 Corinna Defile (Ita) Servetto Footon
27 Arianna Fidanza (Ita)
28 Gu Sung Eun (Kor) Orica-AIS
29 Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
30 Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
31 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
32 Christina Siggaard (Den)
33 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team
34 Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania
35 Janine Van Der Meer (Ned) Team Polaris
36 Christina Perchtold (Aut) Squadra Scappatella
37 Agne Silinyte (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
38 Silvija Latozaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
39 Ursa Pintar (Slo) Slovenia
40 Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo
41 Julia Soek (Ned) Sengers Ladies Cycling Team
42 Katarína Hranaiová (Cze)
43 Maaike Polspoel (Bel) Sengers Ladies Cycling Team
44 Simona Crotti (Ita)
45 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Poland
46 Jade Wilcoxson (USA) Team USA
47 Egle Poskaite (Ltu) Lithuania
48 Tetyana Riabchenko (Ukr) FCL
49 Daniela Levi (Isr) BePink
50 Elena Valentini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
51 Polona Batagelj (Slo) Slovenia
52 Sarah-Lena Hofmann (Ger) Team Polaris
53 Janel Holcomb (USA) Team USA
54 Paulina Brzezna (Pol) Poland
55 Joanna Rowsell (GBr) Wiggle Honda
56 Andrea Graus (Aut)
57 Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox
58 Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon
59 Jessica Uebelhart (Swi) FCL
60 Ilaria Bonomi (Ita)
61 Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda
62 Anna Zita Maria Stricker (Ita) MCipollini Giordana
63 Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest
64 Katie Colclough (GBr) Specialized-lululemon
65 Michela Pavin (Ita) MCipollini Giordana
66 Susanna Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
67 Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda
68 Shara Gillow (Aus) Orica-AIS
69 Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team
70 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox
71 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas
72 Alena Amialiusik (Blr) BePink
73 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
74 Silvia Valsecchi (Ita) BePink
75 Jurgita Kubiliunaite (Ltu) Lithuania
76 Katarzyna Wilkos (Pol) Poland
77 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
78 Emilie Aubry (Swi)
79 Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Fondriest
80 Marina Lari (Ita) Servetto Footon
81 Alice Algisi (Ita) BePink
82 Nicole Hanselmann (Swi)
83 Tatiana Antoshina (Rus) MCipollini Giordana
84 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
85 Alenka Novak (Slo) Slovenia
86 Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
87 Simona Bortolotti (Ita) Servetto Footon
88 Lauren De Crescenzo (USA) Team USA
89 Melissa Hoskins (Aus) Orica-AIS
90 Arianna Vigo (Ita)
91 Monika Brzezna (Pol) Poland
92 Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella
93 Jacquelyn Crowell (USA) Team USA
94 Giovanna Michieletto (Ita)
95 Noemi Cantele (Ita) BePink 0:00:30
96 Jasmine Dotti (Ita) 0:00:48
97 Silvia Cecchini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Evelyn Stevens (USA) Specialized-lululemon
DNF Alina Bondarenko (Rus) RusVelo
DNF Maria Mishina (Rus) RusVelo
DNF Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giordana
DNF Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giordana
DNF Heather Fischer (USA) Team USA
DNF Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team
DNF Migle Beresineviciute (Ltu) Lithuania
DNF Kristina Norvaisaite (Ltu) Lithuania
DNF Zavinta Titenyte (Ltu) Lithuania
DNF Urska Kalan (Slo) Slovenia
DNF Spela Kern (Slo) Slovenia
DNF Ajda Opeka (Slo) Slovenia
DNF Azzurra D’intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Lisa Gamba (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Alessia Martini (Ita) Vaiano Fondriest
DNF Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella
DNF Whitney Gaggioli (USA) FCL
DNF Vaida Pikauskaite (Ltu) FCL
DNF Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Desiree Ehrler (Swi)
DNF Rita Imstepf (Swi)
DNF Amalie Winther Olsen (Den)
DNF Kamilla Sofie Valin (Den)
DNF Anna Pålsson (Swe)
DNF Roberta Tasca (Ita) Servetto Footon
DNF Giorgia Nanni (Ita) Servetto Footon
DNF Alessandra Tomasini (Ita)
DNF Elisa Giacometti (Ita)
DNF Beatrice Tonini (Ita)
DNF Chiara Stefanazzi (Ita)
DNF Nicole Dal Santo (Ita)
DNF Silvia Grotto (Ita)
DNF Laura Tasca (Ita)
DNF Michela Balducci (Ita)
DNF Sara Coffinardi (Ita)

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej