WetterhallKolarze NetApp Endrua zdominowali wyścig Ronde Van Drenthe! Na mecie jako pierwszy zameldował się Alexander Wetterhall.

Na 184 kilometrowej trasie w Holandii, gdzie nie brakowało kilku podjazdów oraz brukowych sektorów bardzo mocno padało. W tych warunkach wielu zawodników nie poradziło sobie z przejechaniem całej trasy. Na mecie zameldowało się tylko 32. kolarzy.

Prawdziwymi “twardzielami” okazali się zawodnicy NetApp Endura. Na pierwszym stopniu podium stanął Szwed – Alexander Wetterhall, który pokonał swoich klubowych kolegów Markusa Eichlera oraz Andreasa Schillingera. Dla niemieckiej ekipy pro-kontynentalnej to pierwszy triumf w sezonie.

Wyniki:

1  WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura 4:56:47
2  EICHLER Markus Team NetApp – Endura 0:46
3  SCHILLINGER Andreas Team NetApp – Endura ,,
4  KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,
5  VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 0:49
6  REINDERS Elmar Metec Continental Cyclingteam 1:03
7  COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 1:21
8  SENTJENS Roy Cycling Team de Rijke-Shanks ,,
9  LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,
10  AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 1:24
11  PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 1:28
12  MANAKOV Victor Rusvelo 1:36
13  ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,
14  DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 1:52
15  TRAKSEL Bobbie Champion System Pro Cycling Team 1:57
16  VAN DEN BERG Jim Koga Cycling Team ,,
17  MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 2:00
18  NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 4:02
19  VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,,
20  VERMEULEN Jeff Metec Continental Cyclingteam ,,
21  POUTSMA Stefan Cycling Team Jo Piels 7:41
22  DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels 7:43
23  JARC Blaz Team NetApp – Endura ,,
24  REGUIGUI Youcef Team MTN Qhubeka ,,
25  BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team ,,
26  JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,
27  OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,
28  VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,
29  HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels ,,
30  LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi ,,
31  PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,
32  URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi ,,
DNF  FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk –
DNF  VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk –
DNF  RAEYMAEKERS Thomas Team Novo Nordisk –
DNF  PERON Andrea Team Novo Nordisk –
DNF  ELDRIDGE Joe Team Novo Nordisk –
DNF  DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk –
DNF  CLANCY Stephen Team Novo Nordisk –
DNF  CIACCHINI Andrea Team Novo Nordisk –
DNF  VAN RHEE Joey Metec Continental Cyclingteam –
DNF  BOSKAMP Melvin Metec Continental Cyclingteam –
DNF  ASSELMAN Jesper Metec Continental Cyclingteam –
DNF  TE BRAKE Remco Metec Continental Cyclingteam –
DNF  HAGENAARS Luc Metec Continental Cyclingteam –
DNF  HAAN Wouter Koga Cycling Team –
DNF  LINDEMAN Adrie Metec Continental Cyclingteam –
DNF  EEFTING Roy Koga Cycling Team –
DNF  VIERBERGEN Lars Koga Cycling Team –
DNF  ATZORI Umberto Koga Cycling Team –
DNF  VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team –
DNF  BOTMAN Wim Koga Cycling Team –
DNF  CHAIGNEAU Robin Koga Cycling Team –
DNF  LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels –
DNF  HOEKSTRA Jochem Cycling Team Jo Piels –
DNF  ARIESEN Johim Cycling Team Jo Piels –
DNF  PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  REUS Kai Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF  TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels –
DNF  THWAITES Scott Team NetApp – Endura –
DNF  BOUWMAN Koen Cycling Team Jo Piels –
DNF  KEOUGH Jacobe UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  KLIMOV Sergey Rusvelo –
DNF  BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis –
DNF  MAIKIN Roman Rusvelo –
DNF  MIRONOV Alexander Rusvelo –
DNF  POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo –
DNF  RYBAKOV Alexander Rusvelo –
DNF  ZAKARIN Ilnur Rusvelo –
DNF  SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo –
DNF  MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff –
DNF  MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff –
DNF  CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff –
DNF  VAN LEIJEN Joost Lotto Belisol Team –
DNF  VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team –
DNF  VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team –
DNF  ROBERT Frederique Lotto Belisol Team –
DNF  NEYENS Maarten Lotto Belisol Team –
DNF  DEHAES Kenny Lotto Belisol Team –
DNF  CORDEEL Sander Lotto Belisol Team –
DNF  BULGAC Brian Lotto Belisol Team –
DNF  WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM –
DNF  LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM –
DNF  BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Peio Euskaltel – Euskadi –
DNF  CHAOUFI Tarik Euskaltel – Euskadi –
DNF  RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi –
DNF  SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi –
DNF  SEREBRYAKOV Alexander Euskaltel – Euskadi –
DNF  ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi –
DNF  BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team –
DNF  BOS Theo Blanco Pro Cycling Team –
DNF  BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team –
DNF  BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team –
DNF  HOFLAND Moreno Blanco Pro Cycling Team –
DNF  LEEZER Tom Blanco Pro Cycling Team –
DNF  VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team –
DNF  WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team –
DNF  AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano –
DNF  ARNDT Nikias Team Argos – Shimano –
DNF  CLARKE William Team Argos – Shimano –
DNF  VAN RENSBURG Reinardt Janse Team Argos – Shimano –
DNF  JI Cheng Team Argos – Shimano –
DNF  MEZGEC Luka Team Argos – Shimano –
DNF  PARISIEN Francois Team Argos – Shimano –
DNF  PREIDLER Georg Team Argos – Shimano –
DNF  FORTIN Filippo Bardiani Valvole – CSF Inox –
DNF  CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox –
DNF  BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox –
DNF  BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox –
DNF  BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox –
DNF  MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox –
DNF  BREYNE Jonathan Crelan-Euphony –
DNF  BUEKEN Joeri Crelan-Euphony –
DNF  CLAEYS Kevin Crelan-Euphony –
DNF  DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony –
DNF  HONIG Reinier Crelan-Euphony –
DNF  HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony –
DNF  VANHERCK Pieter Crelan-Euphony –
DNF  DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise –
DNF  DE JONGHE Kevin Topsport Vlaanderen – Baloise –
DNF  MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise –
DNF  SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise –
DNF  VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise –
DNF  VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise –
DNF  AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team –
DNF  FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team –
DNF  JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team –
DNF  SAN WU Kin Champion System Pro Cycling Team –
DNF  TANG Wang Yip Champion System Pro Cycling Team –
DNF  CARDOSO Manuel Antonio Leal Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA –
DNF  DOWNING Russell Team NetApp – Endura –
DNF  KLUGE Roger Team NetApp – Endura –
DNF  SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura –
DNF  POTGIETER Bradley Team MTN Qhubeka –
DNF  RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka –
DNF  SONGEZO Jim Team MTN Qhubeka –
DNF  TEWELDE WELDEGABER Jani Team MTN Qhubeka –
DNF  WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka –

 

Foto: corvospro.com

Andrzej