Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) dzięki znakomitej jeździe na wzniesieniu Prato di Tivo został nowym liderem Tirreno-Adriatico. Polak pokonał m.in Alberto Contadora (Team Saxo-Tinkoff).

“Wyścig Tirreno-Adriatico był jednym z moich głównych celów na początku sezonu, ale nie mogłem się spodziewać, że w taki sposób założę koszulkę lidera”, powiedział “Kwiatek” na mecie. “Jest tutaj wiele gwiazd jak chociażby Contador, Froome i Nibali. Przed startem nie wierzyłem, że mogę utrzymać się z nimi na finałowym podjeździe, ale mój zespół wykonał kawał dobrej roboty i dodało mi to pewności siebie. Dzięki temu zachowaliśmy koszulkę lidera w naszym zespole”, dodał.

Jutro czeka nas kolejny ciężki etap i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie wiem co pokażą moi rywale, ale zrobię wszystko, by spróbować zachować koszulkę lidera. Z pewnością dostanę pomoc od kolegów z drużyny i naszym zadaniem będzie stracić jak najmniej przed czasówką. To jest moja specjalność i broń w walce o koszulkę najlepszego młodzieżowca. Jeśli szczęście dopisze, to stać nas także na osiągnięcie większego celu”, zakończył.

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej