Filippo_Pozzato_Merida_Warp_TTKolarze Lampre-Merida rozpoczęli dzisiaj testy w tunelu aerodynamicznym w Mediolanie. Nad szczegółami poprawiającymi osiągi w jeździe indywidualnej na czas będzie tam pracował m.in. Przemysław Niemiec. Testy prowadzone są na nowym rowerze grupy – Merida Warp TT.

Pierwsi w tunelu Newton w Mediolanie pojawili się dzisiaj Filippo Pozzato i Luca Wackermann. Jutro w testach wezmą udział Mattia Cattaneo, Damiano Cunego i Diego Ulissi. Jako ostatni swoją aerodynamikę będą w czwartek poprawiać mistrz Włoch w indywidualnej jeździe na czas Adriano Malori oraz Przemysław Niemiec. Nad doborem najlepszej pozycji na Meridzie Warp TT czuwają Juergen Falke (główny projektant Meridy), Robert Kuehnen (techniczny konsultant Meridy), Ralf Tiede (mechanik Meridy), Mattia Romano (mechanik Lampre-Merida), a także Maurizio Piovani i Marco Marzano ze sztabu włoskiej grupy.

– Testy w tunelu aerodynamicznym są bardzo ważną okazją do poprawienia osiągów zespołu. Pomaga w tym nadzorowanie ich przez ekspertów m.in. z Meridy – mówi Giuseppe Saronni, menedżer generalny Lampre-Merida. – Chcemy dopracować szczegóły i dać wskazówki do rozwoju młodym kolarzom, z tego względu w tunelu aerodynamicznym pojawi się większość naszych młodych strzelb.

Informacja prasowa