Bram TankinkZawodnik Blanco, Bram Tankink jest kolejnym kolarzem, który pechowo rozpoczyna sezon 2013. Według dość pobieżnych informacji Holender na treningu zaliczył kolizję z samochodem i przebywa w szpitalu.

35 letni zawodnik po bardzo słabym poprzednim sezonie bardzo źle rozpoczął kolejny rok ścigania w holenderskim teamie. Tankink tuż po wypadku zamieścił na Twitterze kilka słów o wypadku: „Zderzyłem się z samochodem. Mam coś z obojczykiem. Jestem teraz w szpitalu.” Zespół Blanco nie wydał jak do tej pory żadnego oświadczenia dotyczącego tej sytuacji.

To już czwarty holenderski zawodnik, który w ciągu ostatniego tygodnia odniósł kontuzję. Przed Tankinkiem pech spotkał Johnny’ego Hoogerlanda z Vacansoleil-DCM, którego zderzenie z samochodem miało bardzo poważne skutki (złamane żebra, obita wątroba, krwotok wewnętrzny). W czasie wyścigu Tour of Qatar Koen de Koert (Argos – Shimano) złamał obojczyk, a Karsten Kroon z Saxo – Tinkoff pokaleczył nogę podczas upadku.

Więcej informacji na temat Tankinka wkrótce…

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga

Poprzedni artykułKolejna afera dopingowa z Mario Cipollini`m w roli głównej?
Następny artykułTour Méditerranéen: Jurgen Roelandts wygrywa ostatni etap. Generalka dla Lofkvista!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments