2_0118651_1_thumb2Zespół Blanco postanowił uchylić zawieszenie Luisa Leona Sancheza i zawodnik może wystartować 22 maja w wyścigu Tour of Belgium. 29 letni zawodnik nie mógł ścigać się od 2 lutego br. w związku z posądzeniami o współpracę z Efemiano Fuentesem.

Sprawa ciągnie się już od 2 lutego, gdy pracodawca Hiszpana zawiesił go w prawach zawodnika, do czasu wyjaśnienia całej sytuacji. Sanchez był domniemanym klientem Fuentesa o kryptonimie „Huerto”. „Lulu” postanowił wnieść pozew do Trybunału Arbitrażowego UCI, na co błyskawicznie zareagowała drużyna Blanco.

„Postanowiliśmy uchylić zawieszenie dla Luisa Leona Sancheza i będzie mógł on wrócić na kolarskie trasy podczas majowego Tour of Belgium. Otrzymaliśmy potwierdzenie od UCI, że nad naszym zawodnikiem nie ciążą żadne zarzuty i może występować w zawodach kolarskich” brzmi treść oświadczenia drużyny Blanco.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga

Poprzedni artykułNowa grupa osprzętu – SRAM RED 22!
Następny artykułGiro d`Italia: Mark Cavendish znów najszybszy! (Video)
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments