Bauke MollemaEkipa Blanco Pro Cycling ogłosiła skład na Tour de France. Liderem holenderskiej drużyny będzie Bauke Mollema, który zasłużył na tę rolę zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Suisse.

Dziwić może fakt, że liderem nie został Robert Gesink, który zwykle pełnił tę rolę podczas Grand Tourów. Kierownictwo drużyny uzasadnia ten wybór tym, że Mollema bardzo dobrze zaprezentował się podczas wyścigu w Szwajcarii, zaś Gesink zawiódł w Giro d`Italia.

Zbudowaliśmy drużynę wokół Bauke. Liczymy na jego dobre wyniki. Chcielibyśmy, aby zajął on miejsce w pierwszej dziesiątce. W Tour de Suisse pokazał, że stać go na dobrą jazdę, oraz że potrafi przewodzić drużynie. Ale oprócz dobrego wyniku w generalce, chcielibyśmy także, aby udało się wygrać przynajmniej jeden etap – powiedział dyrektor sportowy Blanco, Nico Verhoeven.

A tak Verhoeven widzi role pozostałych kolarzy: Nordhaug i Boom są takimi piratami na etapach, ale pamiętają także, co znaczy być pomocnikami. Bram Tankink będzie naszym kapitanem na szosie, zaś Maarten Whynants jest specjalistą od różnych zadań i udowodniał już swą wartość w wyścigach wieloetapowych. Sep i Tom bardzo dobrze współpracowali z Mollemą na Tour de Suisse i chronili go od kłopotów na płaskich etapach.

Drużyna Blanco podczas 100. edycji Tour de France koncentruje się na klasyfikacji generalnej, dlatego w składzie nie znaleźli się sprinterzy tacy, jak Theo Bos czy Mark Renshaw.

Pełny skład Blanco na Tour de France 2013: Lars Boom, Laurens ten Dam, Robert Gesink, Tom Leezer, Bauke Mollema, Lars Petter Nordhaug, Bram Tankink, Sep Vanmarcke oraz Maarten Wynants.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułWyścig Solidarności i Olimpijczyków 2013 – kat. 2.1. – 26-29.06.2013
Następny artykułZapowiedź 1. dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (listy startowe)
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments