Gorycka Klekot BujakDoczekaliśmy się! Już jutro w Sobótce rozpoczną się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Tradycyjnie, jako pierwsze zostaną rozdane medale w wyścigach na czas. W pierwszym dniu mistrzostw, czyli w środę, na rampie startowej pojawią się: juniorki, juniorzy i elita kobiet.

Juniorki:

Trasa:

Jako pierwsze o medale, walczyć będą juniorki. Pierwsza z nich pojawi się na rampie startowej przy hotelu Sobotel o godzinie 12:00. 16 kilometrowa trasa, prowadzić będzie przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki, Przezdrowice i po ponownym wjeździe do Sobótki przejadą przez ul. Mickiewicza, Garncarską do skrzyżowania przy Sobotelu.

profil juniorki czasówka MP 2013

Faworytki:

Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik), przed rokiem zdobyła brązowy medal. Teraz będzie musiała jednak walczyć z mocnymi zawodniczkami z BCM Nowatex Ziemia Darłowska, jak chociażby Agata Drozdek. Groźna z pewnością będzie także Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek).

Lista startowa > tutaj

Juniorzy:

Trasa: 

17. i 18-latkowie do pokonania będą mieli 20 kilometrów. Ich wyścig rozpocznie się od 12:40 i rozegra się na innej trasie, niż rywalizacja ich rówieśniczek. Z pod Sobotelu udadzą się na: Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki. Następnie skierują się na Jordanów, wykonają nawrót na skrzyżowaniu do Nasławic i powrócą do Świątnik i przez Przezdrowice wrócą do Sobótki, gdzie ulicą Mickiewicza i Garncarską dojadą do mety pod Sobotelem.

 

profil juniorzy czasówka MP 2013

Faworyci:

Faworytem numer jeden do zwycięstwa w tegorocznej, mistrzowskiej czasówce juniorów wydaje się Mateusz Kaźmierczak. Kolarz GKK Opty Mazowsze w ubiegłym sezonie, jako pierwszoroczny junior zajął 4. miejsce w MP na czas. W tym sezonie prowadzi zarówno w klasyfikacji indywidualnej Pzkol, jak również w klasyfikacji Pucharu Polski. Groźny powinien być także dziewiąty przed rokiem Tobiasz Pawlak (KTK-Kalisz). Do grona faworytów z pewnością trzeba zaliczyć też Patryka Krzywdę (KTK-Kalisz), Mikołaja Gutka (Mayday Start Lublin) i Michała Palutę (POM Strzelce Krajeńskie).

Lista startowa > tutaj

Elita kobiet:

Faworytki:

Wyścig Pań, podobnie jak juniorów zostanie rozegrany na tej samej trasie i dystansie. Tytułu z przed ubiegłego roku bronić będzie Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura Częstochowa). Jak sama powiedziała na łamach naszego portalu, najbardziej obawia się Eugenii Bujak (GK Żyrardów) oraz Katarzyny Pawłowskiej (GSD Gestion Kallisto). Nie można zapominać także o Katarzynie Niewiadomej i Paulinie Brzeźnej-Bentkowskiej (obie TKK Pacyfic Toruń) oraz o zawodniczkach LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

Lista startowa > tutaj

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments