Łukasz BodnarŁukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) wygrał Małopolski Wyścig Górski i jest to jego drugi wygrany wyścig w tym roku. Zarówno on, jak i cała ekipa kierowana przez Zbigniewa Szczepkowskiego jest w coraz lepszej formie, a przed nami Mistrzostwa Polski.

– To twój drugi wygrany wyścig w tym sezonie. Jak go oceniasz ze swojej pozycji?

– Muszę przyznać, że nigdy nie lubiłem tego wyścigu. Był on dla mnie jednym z najcięższych startów w sezonie, ale gdy wytworzyła się taka sytuacja na trasie drugiego etapu, to po prostu trzeba było to wykorzystać. Naszym liderem na ten wyścig był Paweł Cieślik, etap wygrałem ja, bo bałem się, że nie przetrzymam następnego, a Paweł dałby radę. Cieszę się, że wygrałem ten wyścig. To pozwala mi optymistycznie myśleć o mistrzostwach Polski.

– Który wyścig był trudniejszy, ten w Czechach czy Małopolski?

– Zdecydowanie Małopolski Wyścig Górski, choć w Czechach też lekko nie było…

– Przed nami Mistrzostwa Polski. W zeszłym roku wywalczyłeś brąz na czas. Jaki cel na mistrzowską „czasówkę” w tym sezonie?

– Forma jest już dobra, ale czy na tyle dobra by walczyć o złoto…? Nie wiem. W tym roku nie wygrałem ani jednej „czasówki” i nie szło mi na czas. Poprawiłem za to jazdę w górach, więc coś kosztem czegoś. Myślę jednak, że jestem obecnie w dobrej formie i będę walczył o wysokie miejsca.

– Forma zwyżkuje, ale nie tylko twoja, lecz i całej ekipy. Czy to znaczy, że teraz będzie tylko lepiej?

– Tak, to prawda. Cały zespół jest w coraz lepszej formie. Pamiętamy, że na początku sezonu nie szło tak jakbyśmy chcieli. Nam poziom się wyrównuje teraz i będzie tylko lepiej…

– Do MP jesteście w Zieleńcu. Jaka pogoda, jak trenujecie?

– Tak, już po Grundmannie przyjechaliśmy do Zieleńca i tu się przygotowujemy do Mistrzostw Polski. Pogoda dopisuje, treningi każdy ma wedle swojego planu i tak sobie trenujemy. W środę przemieszczamy się pod Sobótkę i zostajemy tam do końca Mistrzostw.

Szosowe Mistrzostwa Polski odbędą się w Sobótce w dniach 19-23 czerwca 2013. Wyścig na czas elity mężczyzn (20 czerwca) i wyścig ze startu wspólnego mężczyzn (23 czerwca) zaliczane są do tegorocznej ProLigi. Rok temu ekipa Bank BGŻ Team wywalczyła na MP dwa medale: brąz w jeździe indywidualnej na czas zdobył Łukasz Bodnar, a srebro ze startu wspólnego Tomasz Smoleń.

Informacja prasowa