Bodnar_LukaszW czwartek 12 czerwca rozpocznie się Małopolski Wyścig Górski. Na starcie pojawi się 25 zespołów, w tym ActiveJet Team z ubiegłorocznym triumfatorem wyścigu Łukaszem Bodnarem.

– To chyba najcięższa etapówka w Polsce. W ubiegłym roku rozegraliśmy ją bardzo dobrze i sięgnąłem po zwycięstwo. Miło byłoby powtórzyć ten wynik, ale nie mam również nic przeciwko temu, aby to kto inny z naszego zespołu sięgnął po końcowy triumf – powiedział Łukasz Bodnar.

Zanim zawodnicy ruszą do rywalizacji w 52. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego, tradycyjnie dzień wcześniej na Rynku Głównym w Krakowie zostanie rozegrane Kryterium o Złoty Pierścień.

Kolejne trzy dni to jak sama nazwa wyścigu wskazuje rywalizacja przede wszystkim w górzystym terenie. Najłatwiejszy będzie pierwszy etap, który że się skończyć finiszem z peletonu, jednak dwa kolejne odcinki są już bardzo wymagające.

– Na drugim etapie podjazd przed rundami jest krótki ale sztywny. Później na rundach mamy dwa ciężkie podjazdy, jeden ze zmiennym nachyleniem, a drugi stromą końcówką. Na trzecim etapie podjazdy nie są za długie, ale 28 zębów z tyłu może się przydać – dodał Emanuel Piaskowy, który często trenuje na tamtejszych szosach.

Do wyścigu zgłoszonych zostało 25 ekip. ActiveJet Team wystartuje w składzie: Łukasz Bodnar, Michał Podlaski, Jesus Ezquerra, Paweł Franczak, Arkadiusz Owsian i Emanuel Piaskowy.

52. Małopolski Wyścig Górski

1. etap – 12 czerwca: Miechów – Trzebinia, 141km
2. etap – 13 czerwca: Niepołomice – Jodłownik, 149km
3. etap – 14 czerwca: Muszyna/Zapopradzie – Stary Sącz

 

Informacja prasowa

Poprzedni artykułGesink pojedzie Tour de Pologne i Vuelta a Espana
Następny artykułEkipa Mexller na 52. Małopolski Wyścig Górski
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments