gesinkRobert Gesink (Belkin Pro Cycling) zgodnie z oczekiwaniami nie pojawi się na starcie Tour de France. Dla Holendra główną imprezą będzie hiszpańska Vuelta, a po drodze zawita na Tour de Pologne.

Holender przez problemy z sercem musiał zawiesić na chwilę swoją karierę. Po operacji (o której pisaliśmy tutaj) wrócił do treningów, które odbywa w Sierra Nevada. Jednak w porozumieniu z zespołem postanowił odpuścić Tour de France i skupić się na przygotowaniach do Vuelta a Espana. Jego pierwszym wyścigiem będzie holenderskie Ster ZLM Toer.

“Tour de France w tym roku odbędzie się jednak beze mnie. Zostało zbyt mało czasu, aby solidnie przygotować się do wyścigu. Na Wielką Pętlę trzeba być w optymalnej formie, a na to na razie nie mogę liczyć. Dlatego moim docelowym wyścigiem będzie hiszpańska Vuelta. Będę chciał się także dobrze pokazać w mistrzostwach krajowych oraz w Tour de Pologne. Mam nadzieję, że moja decyzja okaże się słuszna w perspektywie następnych startów.” powiedział drugi zawodnik Tour de Pologne z 2007 roku.

Liderem Belkin Pro Cycling na Tour de France zostanie Bauke Mollema, który w roku ubiegłym zajął we Francji szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net