IMG_6783Gniewino przywitało 430 uczestników piękną, słoneczną pogodą i wysoką temperaturą, która dała się odczuć zwłaszcza na podjeździe pod Zbiornik Żarnowiecki.

Trasa I edycji Cyklo Gniewino to 23 kilometrowa pętla na końcu której znajdował się wymagający i trudny – zwłaszcza na te warunki pogodowe 1,5 kilometrowy podjazd.

Impreza była podzielona na dwa odrębne wyścigi (46 km – 2 pętle i 92 km – 4 pętle), podczas pierwszego z nich rywalizowali o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Kolarskiego również zawodnicy licencjonowani junior i junior młodszy. Byli to jedynie tego dnia licencjonowani zawodnicy, ponieważ impreza była dedykowana dla amatorów. Miasteczko zawodów i start honorowy zlokalizowany był przy wieży widokowej w Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym Kaszubskie Oko.

Od początku szybkie tempo nadawali młodzi zawodnicy i zawodniczki, którzy wystartowali wspólnie z pozostałymi zawodnikami. Pomimo kilku prób odjazdu żadnemu z zawodników nie udało się odskoczyć. Dopiero podjazd pod Zbiornik dokonał selekcji i z przodu znalazł się odjazd 2 zawodników, byli to Adrian Kaiser i Szymon Sajnok – obaj GKS Cartusia Kartuzy. Dobrze współpracując szybko zyskali 1 min przewagi bezpiecznie dowożąc ją do mety. Pierwsza 5 kobiet dojechała do mety w głównej grupie rozstrzygając kolejność na drugim i ostatnim podjeździe pod Zbiornik.

 1. SAJNOK Szymon                             GKS Cartusia Kartuzy
 2. Adrian Kaiser                                    GKS Cartusia Kartuzy
 3. KOMISAREK Remigiusz                GKS Cartusia Kartuzy

Premia Lotna „LAN SERVICE” 33,6km –  Adrian Kaiser     GKS Cartusia Kartuzy

TOP 5 kobiet OPEN:

 1. HAŁAJCZAK Magdalena               Koczała / Poznań
 2. GRACZEWSKA Monika                 Pruszki
 3. ZABROCKA Aleksandra                Baszta Bytów
 4. PIKULIK Daria
 5. LORKOWSKA Patrycja                   GKS Cartusia Kartuzy

Zdobywcy Pucharu Prezesa Pomorskiego Związku Kolarskiego

Juniorka młodsza – LORKOWSKA Patrycja – GKS Cartusia Kartuzy

Juniorka – GRACZEWSKA Monika

Junior młodszy – KULAS Krystian – GKS Cartusia Kartuzy

Junior – SAJNOK Szymon

Na starcie wyścigu głównego zobaczyliśmy bardzo mocną odsadę zawodników nie tylko z Trójmiasta, Pomorza, ale nawet Warszawy – Ośka Warszawa, którzy w mocnej obsadzie przyjechali specjalnie na ten wyścig. Już pierwsze kilometry pokazały, że poziom jest bardzo wyrównany i nikt nie sprzeda tanio skóry. Bardzo wysokie tempo (średnia prędkość do początku Zbiornika to  46km/h) uniemożliwiły jakikolwiek odjazd, zwłaszcza że mocne tempo nadawali zawodnicy NEXUS Team i Hotel 4 Brzozy wioząc i pilnując swoich liderów. Do początku podjazdu dojechała 150 osobowa grupa (z 200 startujących), co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie. W drugiej części podjazdu na mocniejsze pociągnięcie zdecydował się Andrzej Kaiser EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM, do którego już na wypłaszczeniu doskoczyło 14 zawodników. Wśród nich znaleźli się wszyscy pretendenci do zwycięstwa. Grupa 15 osobowa osiągnęła niecałą minutę przewagi nad zasadniczą i powiększała przewagę na każdym z 4 podjazdów i rozgrywając miedzy sobą Premie Lotne i Górskie.  Wysokie tempo czołówki oraz niełatwe warunki pogodowe spowodowały, że na ostatni podjazd pod Zbiornik grupa zaczynała już w 9 osobowym składzie. Przez ponad kilometr z 1,5 kilometrowego podjazdu wszyscy pilnowali siebie nawzajem czekając na ruch rywali. Dopiero na 300 metrów przed końcem podjazdu na mocniejsze pociągnięcie zdecydował się Adam Żuber – Ośka Warszawa i grupa nieznacznie rozjechała się. Od szczytu podjazdu było 300 metrów do mety i tutaj rozegrał się finisz na którym najszybszy okazał się Artur Korc – KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn wygrywając tym samym pierwszą edycję wyścigu CYKLO Gniewino.

Widok podczas końcówki podjazdu zwłaszcza podczas wyścigu głównego był widokiem wprost przeniesionym z wielkich wyścigów. Dosłownie szpaler kibiców i napisy na asfalcie motywowały wszystkich bez wyjątku zawodników do dobrej jazdy, niezależnie czy byli to zawodnicy z „czuba” czy uczestnicy dla których liczyło się przede wszystkim dojechanie do mety.

TOP 5:

 1. Artur Korc                          – KROSS Centrum Rowerowe OlsztynIMG_7432
 2. Adam Żuber                      – Ośka Warszawa
 3. Łukasz Derheld                – TREK Gdynia
 4. Karol Rudnik                     – Hotel Cztery Brzozy Gdańsk
 5. Michał Bogdziewicz       – NEXUS Team

Premia Lotna Radio PLUS – Kamil Małecki  – MLKS Baszta Bytów

Premia Lotna LAN SERVICE – Tomasz Marzec – Centerfit

Premia Górska NEXUS :

 1. Andrzej Kaiser –              EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM
 2. Tomasz Marzec –            Centerfit
 3. Artur Korc –                       KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn

Informacja prasowa