Artur DetkoKolarska rywalizacja przenosi się na południe Polski, gdzie walka w kryterium o Złoty Pierścień Krakowa będzie przedsmakiem ścigania w ramach Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Znamy już skład zespołu Mexller na tę rozgrywaną w dniach 12-14 czerwca etapówkę.

Wyścig tradycyjnie zainauguruje kryterium na krakowskim rynku. 11 maja o godzinie 18:00 peleton ruszy do rywalizacji o Złoty Pierścień Krakowa. Kryterium nie będzie wliczane do klasyfikacji generalnej.

W kolejnych dniach przewidziano trzy etapy. Pierwszy i najłatwiejszy, z Miechowa do Trzebini, liczący 141 km, będzie rozgrzewką przed poważniejszymi górami. Następny z Niepołomic do Jodłownika to odcinek o długości 149 km. Tam kolarze zmierzą się czterema premiami górskimi i trudną rundą wokół Kostrzy. Największe wzniesienia przewidziano jednak na ostatni etap, który 14 czerwca powiedzie z Muszyny do Starego Sącza. Trasa trzeciego odcinka liczy 151 km.

Skład zespołu Mexller na 52. Małopolski Wyścig Górski: Artur Detko, Wojciech Halejak, Jarosław Rębiewski, Kornel Sójka, Mariusz Witecki, Kamil Zieliński.

Źródło: Mexller Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments