boomWczorajszy dzień stał zdecydowanie pod znakiem wspaniałej postawy zawodników Blanco Pro Cycling. Lars Boom wygrał klasyfikację generalną Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk, Paul Martens dokonał podobnego wyczynu podczas Skoda-Tour de Luxembourg, a Bauke Mollema w Tour de Suisse był gorszy tylko od Rui Costy (Movistar).

Lars Boom po pięknym zwycięstwie na sobotnim etapie Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk, w niedzielę miał za zadanie dojechać do mety w pierwszej grupie. Wywiązał się z niego znakomicie i na mecie mógł się cieszyć z triumfu w klasyfikacji generalnej i poprawienia wyniku z ubiegłego roku, gdy zajął tutaj drugie miejsce. Sam zawodnik był bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy: „Wszystko układało się w tym wyścigu po naszej myśli. Najpierw Robert Wagner wygrał prolog i utrzymał prowadzenie po drugim etapie. Marcel Kittel (Argos – Shimano) zabrał nam koszulkę lidera na jeden dzień, ale na szczęście szybko udało nam się ją odzyskać. Bardzo cieszy mnie moja dyspozycja. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się mistrzostwami kraju.”

martensOstatni etap Skoda-Tour de Luxembourg zadecydował o tym, że Paul Martens został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Zawodnik finiszował na drugim miejscu, przegrywając tylko z młodym zawodnikiem RadioShack – Leopard, Bobem Jungelsem: „To jest dla mnie niesamowite osiągnięcie. Wreszcie udało mi się wygrać etapowy wyścig. Przyjechałem tutaj z taką myślą, ale nie sądziłem że tak to się wszystko ułoży. To zwycięstwo nie byłoby możliwe bez pomocy moich kolegów z drużyny, którzy dla mnie poświęcili cały ten wyścig.”

 

mollemaBauke Mollema dzięki bardzo dobrej próbie czasowej na ostatnim etapie Tour de Suisse, zakończył ten wyścig na drugim miejscu w generalce. Do zwycięstwa zabrakło mu ponad minutę, ale kolarz ekipy Blanco Pro Cycling nie kryje zadowolenia z drugiego miejsca: „Wczorajsza jazda na czas była moją najlepszą w dotychczasowej karierze. Wszystko poszło jak w zegarku – odpowiednie tempo na pierwszej części czasówki, dość szybka zmiana roweru. To wszystko złożyło się na ten świetny wynik. Dla mnie wyścig Tour de Suisse jest w hierarchii tuż za Wielkimi Tourami i cieszy mnie wywalczenie drugiej pozycji w tej imprezie. Teraz przede mną mistrzostwa kraju, a potem najważniejszy sprawdzian, czyli Tour de France.”

 

Foto:bettiniphoto.net + corvospro.com

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments