Sebastoan MatusiakW Strzelcach Krajeńskich rozegrany został drugi dzień zmagań, wyścig ze startu wspólnego w ramach Memoriału im. Pawła Wakulicza. Ścigali się młodzicy, młodziczki, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

Dla juniorów młodszych niedzielne, 88-kilometrowe zmagania były 2. etapem weekendowej rywalizacji. Wygrał je Sebastian Matusiak (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), który wjechał na metę z minimalną, 2-sekundową przewagą nad Danielem Staniszewskim (KKS Ciechanów) i 3-sekundową przewagą nad kolegą z ekipy, Norbertem Banaszkiem. Klasyfikację generalną wygrał Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy), triumfator sobotniej czasówki.

Wyniki 2. etapu

Wyniki klasyfikacji generalnej

Wśród juniorów ponownie wygrał Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie), który był najlepszy również w jeździe indywidualnej. Po finiszu całej grupy miejsce na podium zapewnili sobie także Krystian Smorongiewicz (Huragan Żagan) i Karol Wypych (Baszta Golczewo).

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego juniorów

Na dystansie o połowę krótszym niż wynosił dystans juniorów i juniorów młodszych, czyli 44 kilometrów, ścigali się młodzicy. Na metę wpadł cały peleton, a z niego najszybszy był Karol Matuszczak (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki). Wyprzedził on Sławomira Hoszeckiego (Huragan Żagań) i Jana Zalewskiego (BoGo Szczecin).

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego młodzików

Klaudia Bielawska (Koźminianka) powtórzyła swój sukces z soboty i wygrała także wyścig ze startu wspólnego młodziczek o długości 22 kilometrów. Po sprincie z 5-osobowej grupki, pokonała ona Paulinę Pastuszek (Karolina Jaworzyna Śląska) i Aleksandrę Dudzik (WLKS Krakus bbc Czaja).