Leigh HowardLeigh Howard (Orica GreenEdge) wygrał sprint z około 40 osobowej grupki i tym samym ostatnią imprezę z serii Mallorca Challenge – Trofeo Playa de Muro.

Ostatni wyścig z cyklu Iberostar Challenge Ciclista Mallorca to Trofeo Playa de Muro. Zawodnicy musieli pokonać blisko 170 kilometrów, a w środku rywalizacji czekało na nich kilka ciężkich podjazdów. Ostatnie 40 kilometrów było jednak płaskie.

Dziś do ucieczki zabrali się: Xabier Zandio (Sky Pro Cycling), Angel Madrazo (Movistar Team), Pieter Serry (Omega Pharma – Quick Step), Miklel Astarloza (Euskaltel-Euskadi), David Belda (Burgos BH), Jos Van Emdem i Robert Gesink (obaj Blanco Pro Cycling), Michael Mattthews (Orica GreenEdge), Davide Cimolai (Lampre-Merida), Bjorn Thurau (Europcar)  oraz Christoph Pfingsten (CT de Rijke). Dziesiątka kolarzy maksymalnie uzyskała blisko 5 minut przewagi.

Peleton porwał się i na ostatnich 50 kilometrach liczyło około 45. zawodników. Przewaga czołówki oscylowała już tylko w granicach minuty, dlatego do przodu wyrwali: Gesink, Madrazo i Belda. Pozostali zostali schwytani. W kraksie ucierpiał Ben Swift (Sky Pro Cycling). Brytyjczyk został przewieziony do szpitala.

4 kilometry przed kreską z przewagą mniejszą niż 10 sekund na czele kręcił Gesink, a za nim pościg w bardzo odchudzonym peletonie prowadziła Orica GreenEdge oraz Movistar.

Holender nie zdołał jako pierwszy zameldować się na mecie. Wyścig po sprincie wygrał Leigh Howard (Orica GreenEdge), który sygnalizował dobrą formę już w Tour de San Luis, a w poniedziałek wygrał Trofeo Migjorn. Najlepszy z Polaków – Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) był 23.

Wyniki:

1º 114 HOWARD, Leigh AUS ORICA GREENEDGE 4:15:29
2º 60 WYNANTS, Maarten BEL BLANCO CYCLING TEAM mt.
3º 127 CIMOLAI, Davide ITA LAMPRE-MERIDA mt.
4º 175 GARCIA, Egoitz ESP COFIDIS mt.
5º 18 ROJAS, Jose Joaquin ESP MOVISTAR TEAM mt.
6º 171 TULIKL, Angelo FRA TEAM EUROPCAR mt.
7º 35 MEERSMAN, Gianni BEL OMEGA PHARMA QUICK-S mt.
8º 97 HUNTER, Robbie RSA GARMIN-SHARP mt.
9º 3 HENAO, Sergio COL SKY PROCYCLIUNG mt.
10º 12 URAN, Rigoberto COL SKY PROCYCLIUNG mt.
11º 6 LOPEZ, David ESP SKY PROCYCLIUNG mt.
12º 169 REZA, Kevin FRA TEAM EUROPCAR mt.
13º 20 DOWSETT, Alex GBR MOVISTAR TEAM a 03
14º 86 DE CLERCQ, Bart BEL LOTTO BELISOL a 03
15º 225 ZAKARIN, Inur RUS RUSVELO a 03
16º 151 TROFIMOV, Yury RUS KATUSHA TEAM a 03
17º 53 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03
18º 176 LABBE, Arnaud FRA COFIDIS a 03
19º 177 MATE, Luis Angel ESP COFIDIS a 03
20º 96 HOWES, Alex USA GARMIN-SHARP a 03
21º 50 VERDUGO, Gorka ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03
22º 163 BERNAUDEAU, Giovanni FRA TEAM EUROPCAR a 03
23º 130 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE-MERIDA a 03
24º 117 LANGEVELD, Sebastian NED ORICA GREENEDGE a 03
25º 33 DEVENYS, Dries BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 09
26º 16 VALVERDE, Alejandro ESP MOVISTAR TEAM a 13
27º 116 SULZBERGER, Wesley AUS ORICA GREENEDGE a 13
28º 222 WEENING, Pieter NED ORICA GREENEDGE a 13
29º 72 KRUIJSWIJK, Steven NED BLANCO CYCLING TEAM a 13
30º 26 AMADOR, Andrey CRC MOVISTAR TEAM a 15
31º 129 MALORI, Adriano ITA LAMPRE-MERIDA a 15
32º 38 VANDEWALLE, Kristof BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 15
33º 37 DE WEERT, Kevin BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 15
34º 68 GESINK, Robert NED BLANCO CYCLING TEAM a 24
35º 112 ALBASINI, Michael SUI ORICA GREENEDGE a 35
36º 108 MEIER, Christian CAN ORICA GREENEDGE a 47
37º 194 VELASCO, Ivan ESP CAJA RURAL a 47
38º 123 CUNEGO, Damiano ITA LAMPRE-MERIDA a 01:47
39º 136 ULISSI, Dirego ITA LAMPRE-MERIDA a 01:47
40º 13 ZANDIO, Xabier ESP SKY PROCYCLIUNG a 01:47
41º 24 MADRAZO, Angel ESP MOVISTAR TEAM a 01:47
42º 174 CAMMAERTS, Edwig BEL COFIDIS a 01:47
43º 260 BELDA, David ESP BURGOS BH – C Y L a 03:35
44º 19 COSTA, Rui POR MOVISTAR TEAM a 03:49
45º 170 THURAU, Bjorn GER TEAM EUROPCAR a 03:49
46º 47 ASTARLOZA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03:49
47º 22 INXAUSTI, Beñat ESP MOVISTAR TEAM a 03:49
48º 54 LANDA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 03:49
49º 150 SPILAK, Simon SLO KATUSHA TEAM a 03:49
50º 248 HOLOHAN, Liam GBR MADISON GENESIS a 05:19
51º 184 ARAMENDIA, Fco. Javier ESP CAJA RURAL a 05:19
52º 46 ANTON, Igor ESP EUSKALTEL EUSKADI a 05:19
53º 69 GOOS, Mark NED BLANCO CYCLING TEAM a 05:19
54º 193 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL a 05:19
55º 85 BILLE, Gaelan BEL LOTTO BELISOL a 05:19
56º 247 BIBBY, Ian GBR MADISON GENESIS a 05:19
57º 111 MATTHEWS, Michael AUS ORICA GREENEDGE a 05:19
58º 156 KOLOBNEV, Alexander RUS KATUSHA TEAM a 05:19
59º 88 VAN ENDERT, Dennis BEL LOTTO BELISOL a 05:19
60º 197 MEGIAS, Javier ESP TEAM NOVO NORDISK a 05:19
61º 118 TUFT, Svein CAN ORICA GREENEDGE a 08:25
62º 115 O’GRADY, Stuart AUS ORICA GREENEDGE a 08:25
63º 255 PETERS, Alex GBR MADISON GENESIS a 08:25
64º 124 PETACCHI, Alessandro ITA LAMPRE-MERIDA a 08:25
65º 137 VIGANO, Davide ITA LAMPRE-MERIDA a 08:25
66º 133 POZZATO, Filippo ITA LAMPRE-MERIDA a 08:25
67º 76 TANKING, Bram NED BLANCO CYCLING TEAM a 08:25
68º 102 VANSUMMEREN, Johan BEL GARMIN-SHARP a 08:25
69º 233 GROEN, Ike NED CT. RIJKE SHANKS a 08:25
70º 29 VISCONTI, Giovanni ITA MOVISTAR TEAM a 08:25
71º 21 ERVITI, Imanol ESP MOVISTAR TEAM a 08:25
72º 67 GARATE, Juanma ESP BLANCO CYCLING TEAM a 08:25
73º 65 VAN EMDEN, Jos NED BLANCO CYCLING TEAM a 08:25
74º 173 BESCOND, Jeremy FRA COFIDIS a 08:25
75º 41 SERRY, Pierter BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 08:25
76º 99 MAASKANT, Martijn NED GARMIN-SHARP a 08:25
77º 272 MERINO, Igor ESP EUSKADI a 08:25
78º 245 BAGUES, Aritz ESP EUSKADI a 08:25
79º 168 QUEMENEUR, Perrig FRA TEAM EUROPCAR a 08:25
80º 269 BIZKARRA, Mikel ESP EUSKADI a 08:25
81º 93 FARRAR, Tyler USA GARMIN-SHARP a 08:25
82º 36 VERMOTE, Julien BEL OMEGA PHARMA QUICK-S a 08:25
83º 32 VERONA, Carlos ESP OMEGA PHARMA QUICK-S a 08:25
84º 220 FIRSANOV, Serqey RUS RUSVELO a 08:25
85º 8 SIUTSOU, Kanstantsin BLR SKY PROCYCLIUNG a 08:25
86º 145 BELKOV, Maxim RUS KATUSHA TEAM a 08:25
87º 7 PATE, Danny USA SKY PROCYCLIUNG a 08:25
88º 94 FAIRLY, Caleb USA GARMIN-SHARP a 08:25
89º 216 KLIMOV, Serqey RUS RUSVELO a 08:25
90º 153 VORGANOV, Eduard RUS KATUSHA TEAM a 08:25
91º 11 TIERNAN, Jonathan GBR SKY PROCYCLIUNG a 08:25
92º 180 SIJMENS, Nico BEL COFIDIS a 08:25
93º 80 WAGNER, Robert GER BLANCO CYCLING TEAM a 12:39
94º 236 KOUWENHOVEN, Sjoerd NED CT. RIJKE SHANKS a 12:39
95º 192 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 12:39
96º 195 CARDOSO, Manuel POR CAJA RURAL a 12:39
97º 241 TRUSOV, Nikolay RUS CT. RIJKE SHANKS a 12:39
98º 185 DOMANGALSKI, Karol POL CAJA RURAL a 12:39
99º 268 BARBERO, Carlos ESP EUSKADI a 12:39
100º 257 MAS, Luis ESP BURGOS BH – C Y L a 12:39
101º 187 FRAILE, Omar ESP CAJA RURAL a 12:39
102º 188 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL a 12:39
103º 209 ERSHOV, Arthur RUS RUSVELO a 12:39
104º 138 WACKERMANN, Luca ITA LAMPRE-MERIDA a 12:39
105º 109 DOCKER, Mitch AUS ORICA GREENEDGE a 12:43
106º 264 DEL PINO, Jesus ESP BURGOS BH – C Y L a 12:43
107º 61 VAN MARCKE, Sep BEL BLANCO CYCLING TEAM a 24:36
108º 242 STAMSNIJDER, Bas NED CT. RIJKE SHANKS a 24:43
109º 258 RIUTORT, Juan Carlos ESP BURGOS BH – C Y L a 24:43
110º 234 GROENEWEGEN, Dylan NED CT. RIJKE SHANKS a 24:43
111º 271 ZUAZUBISKAR, Illart ESP EUSKADI a 24:43
112º 199 CALABRIA, Fabio AUS TEAM NOVO NORDISK a 24:43
113º 205 RAEYMAEKERS, Thomas BEL TEAM NOVO NORDISK a 24:43
114º 246 LARRINAGA, Jon ESP EUSKADI a 24:43
115º 223 VAN GENECHTEN, Jonas BEL LOTTO BELISOL a 24:43
116º 207 MESMAEKER, Kevin BEL TEAM NOVO NORDISK a 24:43
117º 204 PERON, Andrea ITA TEAM NOVO NORDISK a 24:43
118º 232 DUYN, Huub NED CT. RIJKE SHANKS a 24:43
119º 238 PFINGSTEN, Chritoph GER CT. RIJKE SHANKS a 24:43
120º 273 ORBE, Haritz ESP EUSKADI a 24:43
121º 51 ABERASTURI, Jon ESP EUSKALTEL EUSKADI a 24:43
122º 28 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR TEAM a 24:43
123º 228 TATARINOV, Gennady RUS RUSVELO a 24:43
124º 227 RYBAKOV, Alexander RUS RUSVELO a 24:43
125º 259 DUEÑAS, Moises ESP BURGOS BH – C Y L a 24:43
126º 82 CORDEL, Sander BEL LOTTO BELISOL a 24:43
127º 254 JELFS, Dominic IRL MADISON GENESIS a 24:43
128º 263 TORRES, Pablo ESP BURGOS BH – C Y L a 24:43
129º 243 VERMETFOORT, Coen NED CT. RIJKE SHANKS a 24:43
130º 201 VERSHOOR, Martijn NED TEAM NOVO NORDISK a 24:43
131º 265 HERNANDEZ, Dario ESP BURGOS BH – C Y L a 24:43
132º 261 CARAZO, Efren ESP BURGOS BH – C Y L a 24:43
133º 164 CHARTEAU, Anthony FRA TEAM EUROPCAR a 24:43
134º 5 EDMONDSON, Joshua GBR SKY PROCYCLIUNG a 24:43
135º 165 GENE, Yohann FRA TEAM EUROPCAR a 24:43
136º 162 BERHANE, Natnael ERI TEAM EUROPCAR a 24:43
137º 166 HUREL, Tony FRA TEAM EUROPCAR a 24:43
138º 275 ARISTI, Mikel ESP EUSKADI a 25:00
139º 276 ITURRIA, Mikel ESP EUSKADI a 25:00

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej