Karpacki Wyścig KurierówOrganizatorzy Karpackiego Wyścigu Kurierów powrócili właśnie z Wyszehradu, gdzie odbyło się oficjalne spotkanie dotyczące współpracy przy tegorocznej edycji największego młodzieżowego wyścigu kolarskiego w Europie Środkowej.

Wiadomo już, że zaplanowany na termin 1-5 maja Karpacki Wyścig Kurierów będzie miał szczególny charakter. Z uwagi na zakończenie polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej (V4) organizatorzy zdecydowali się wyjść poza dotychczasowy schemat i na liście krajów, które przywitają peleton, obok Polski i Słowacji pojawiły się także Węgry i Czechy. Przeprawa przez cztery państwa w ciągu zaledwie pięciu dni jest ogromnym wyzwaniem logistycznym i wymaga znakomitego przygotowania. Właśnie o takich sprawach była mowa podczas oficjalnego spotkania w Wyszehradzie.

Gospodarzem roboczego lunchu w tradycyjnej, renesansowej restauracji był na ambasador RP w Budapeszcie, Roman Kowalski. Na spotkaniu obecni byli również I radca ambasady RP w Budapeszcie Michał Andrukonis, burmistrz Wyszehradu Félegyházi András, tłumacz i animator współpracy polsko – węgierskiej Karaba Istvan, starosta m. Dohnany oraz poseł słowackiego parlamentu Milan Panacek, zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Adam Bartosz, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki oraz dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów Tomasz Wójcik.

Podczas spotkania, które okazało się niezwykle owocne i zakończone jasnymi ustaleniami, mowa była m.in. o formie w jakiej rozegrany zostanie pierwszy etap wyścigu. W wyniku rozmów podjęta została decyzja, że rywalizacja w KWK 2013 rozpocznie się od drużynowej jazdy na czas wokół Wyszehradu, zaś dzień wcześniej odbędzie się uroczysta prezentacja wszystkich zespołów, które podejmą się zmagań w wyścigu.

 

Źródło: Informacja Prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments