Bank BGŻ TeamW niedzielę 13 stycznia zakończyło się drugie zgrupowanie kolarzy zawodowej grupy kolarskiej Bank BGŻ Team. Przez 7 dni podopieczni Zbigniewa Szczepkowskiego trenowali w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej i Paraolimpijskiej START w Wiśle.

Pierwszy raz 14-osobowa ekipa BGŻ Team spotkała się jeszcze w grudniu zeszłego roku w Krynicy Zdrój. Tym razem padło na Wisłę i dobrze znany ośrodek kadry narodowej i olimpijskiej polskich sportowców sprawnych i niepełnosprawnych. Równocześnie z nami w tym samym ośrodku przebywali kolarze BDC i kadra narodowa polskich zapaśników.

Jak powiedział Mariusz Witecki, drugi kolarz zeszłorocznej BGŻ ProLigi, zgrupowanie to miało na celu budowanie bazy wytrzymałościowej, a także pracę ogólnorozwojową nad elementami, na które w późniejszym okresie z wiadomych przyczyn są zaniedbane.

– Zgrupowanie w Wiśle trwało od 5 do 13 stycznia, więc można powiedzieć, że siedem pełnych dni treningowych – powiedział Mariusz Witecki. – W tym czasie na szosie przejechaliśmy ponad 400 kilometrów, a biorąc pod uwagę to, że w tym okresie trenujemy na rowerach górskich, jest to porządna dawka. W dniach, kiedy nie było warunków na szosę biegaliśmy na nartach, no i rozegraliśmy towarzyski mecz w piłkę z kolegami z ekipy BDC. Po południu codziennie mieliśmy zajęcia ogólnorozwojowe na sali, siłowni bądź basenie i saunie. Wszystko było dobrze zorganizowane, ponieważ w ośrodku wszystko mieliśmy dostępne na miejscu – zakończył.

Każdy dzień zgrupowania był bardzo pracowity, twierdzi Paweł Brylowski. – Zaczynaliśmy rozruchem przed śniadaniem, o godzinie 11:00 startował pierwszy trening – opowiada dwukrotny brązowy medalista torowych MP 2012. – Jeśli pogoda na to pozwalała, to wyjeżdżaliśmy na rowery, jeśli jednak nie, to zakładaliśmy narty. Po południu przeważnie była sala, gdzie graliśmy w piłkę nożną lub koszykówkę.

A jak to zgrupowanie ocenia jeden z naszych nowych zawodników, znany kolarz torowy Adrian Tekliński, który jak się okazuje się, ma także predyspozycje do nurkowania…?

– Zgrupowanie było zróżnicowane i dostosowywane do warunków pogodowych – opowiada popularny „Tekla”. – Mimo sporych opadów śniegu udało nam się zrobić kilka dobrych treningów na rowerach wykorzystując idealny do tego teren w Wiśle. Ponadto byliśmy dwa razy na nartach, co było bardzo dobrym treningiem oraz świetną zabawą. Popołudniami zamiennie była sala gimnastyczna i gra w piłkę oraz basen, na którym dzięki wskazówkom dyrektora Szczepkowskiego poprawiłem swoją wytrzymałość w nurkowaniu z 30 sekund do prawie 2 minut!

Zgrupowanie zakończyło się w niedzielę, z którego zawodnicy rozjechali się do domów, a Dariusz Batek, także nowy kolarz warszawskiego teamu udał się na przełajowe Mistrzostwa Polski. W swoim pierwszym starcie w barwach Bank BGŻ Team zajął 7. miejsce. Niezła pozycja, zważywszy na fakt, że w wyścigu przełajowym Darek nie startował kilka ładnych lat.

„Dzień wcześniej, w sobotę rozegrany został pasjonujący mecz pomiędzy BGŻ a BDC – Darek Batek w nim nie zgrał. Wprawdzie przegraliśmy, i to dość wysoko (1:6), ale raczej zabawa była tu najważniejsza i integracja. W końcu nie jesteśmy piłkarzami, tylko kolarzami… ;-)” – napisano na stronie internetowej grupy BGŻ Team.

Najbliższy start naszego zawodnika będzie dość nietypowy. Michał Podlaski, wystartuje w najbliższą sobotę w XXIV Warszawskim Triathlonie Zimowym na torze łyżwiarskim Stegny. Zapraszamy do kibicowania.

 

Źródło: Bank BGŻ Team