CCC Polsat PolkowiceOd niedzieli 6 stycznia br. ekipa CCC Polkowice rozpoczęła w Hiszpanii  zgrupowanie kondycyjno-treningowe, którego celem jest przygotowanie ekipy do pierwszych startów w sezonie 2013.

W pierwszej części okresu zimowego (w grudniu), zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice nie spotkali się w hotelu LAS by jak co roku wspólnie trenować siłę i wytrzymałość m.in. na nartach biegowych, lecz przygotowania w większości prowadzili trenując indywidualnie.  Przed każdym z zawodników postawione zostały zadania, które miały prowadzić przede wszystkim do wytrenowanie odpowiedniej wydolności organizmu i zbudowaniu siły. Nie wszyscy jednak trenowali indywidualnie. Grupa w składzie: Grzegorz Stępniak, Łukasz Owsian, Jacek Morajko, Adrian Kurek i Jarosław Marycz już na początku grudnia wyleciała do Hiszpanii, by tam w dobrych warunkach pogodowych przeprowadzić założone cykle treningowe. Marek Rutkiewicz prowadził wspólne treningi z Davide Rebellinem we Włoszech a Paweł Charucki w Bułgarii z Nikolayem Mihaylovem. Reszta kolarzy trenowała w Polsce.

Do Hiszpanii, na pierwsze wspólne dla całej ekipy zgrupowanie, kolarze wyruszyli z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim i całą obsługą, by przez najbliższe dwa tygodnie przeprowadzić zaplanowane cykle treningowe, przygotowujące kolarzy do pierwszych startów.

W Hiszpanii „ostro” zabieramy się do pracy i rozpoczynamy treningi, których głównym celem będzie zbudowanie bazy kilometrowej – poinformował dyrektor Piotr Wadecki. Większość kolarzy ma  już sporo kilometrów w nogach, przejechanych na indywidualnych treningach ale tu w Calpe chcemy przeprowadzić kilka wspólnych mikrocykli zarówno na trasach płaskich a także w górach zwiększając sukcesywnie intensywność treningów. Cykle treningowe zostały tak przygotowane by sprawdzić i wykorzystać zbudowaną w grudniu siłę oraz wytrzymałość, by dobrze przygotowanym wejść w sezon kolarski 2013.

W tym roku, bazą treningową ekipy jest Calpe, przepiękna miejscowość położona niedaleko Alicante, na wybrzeżu Costa Blanca. Jest ona dobrze znana kolarzom bowiem od kilku sezonów w tych okolicach kolarze CCC Polsat Polkowice a także inne polskie ekipy oraz ekipy zagraniczne przygotowują się do startów.  Znajduje się tu wiele przepięknych tras gdzie można realizować treningi zarówno na zupełnie płaskim terenie jak również bardziej wymagających trasach górskich. Dodatkowo, o tej porze roku, panują tam komfortowe warunki termiczne – temperatury w dzień wynoszą 12-15 ⁰C, w większości są to dni słoneczne i bezwietrzne.

Pierwszym startem w sezonie 2013 będzie dla ekipy CCC Polsat Polkowice wyścig w Argentynie, Tour de San Luis (21-27.01.br). Sześcioosobowa ekipa w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak,  bezpośrednio ze zgrupowania w Calpe wyleci do Argentyny by wziąć udział w wyścigu. Pozostali kolarze pozostaną nadal w Hiszpanii i dalej będą przygotowywać się do kolejnych startów.

Kolejnym startem „pomarańczowych” jest francuska etapówka, Tour Méditerranéen, która odbędzie się w dniach 6-10.02.br. Spośród kolarzy przebywających na zgrupowaniu zostanie wytypowany przez dyrektora  Roberta Krajewskiego sześcioosobowy skład, który bezpośrednio z Calpe wyjedzie na wyścig do Francji. Pozostali kolarze powrócą do Polski kończąc tym samym pierwsze wspólne zgrupowanie ekipy CCC Polsat Polkowice.

Następne zgrupowanie kolarzy, przewidziane jest również w Hiszpanii w drugiej połowie lutego br.

Źródło: CCC Polsat Polkowice