Lars Petter NordhaugHolenderska ekipa Blanco Pro Cycling Team (dawniej Rabobank) obecnie przebywa na zimowym obozie treningowym na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura.  Razem z drużyną Blanco trenuje jej nowy nabytek Lars Petter Nordhaug.

Norweg w poprzednim sezonie reprezentował barwy Team Sky. Blanco Pro Cycling Team wiąże duże nadzieje z 28 latkiem i liczy na wiele zwycięstw w jego wykonaniu. Najprawdopodobniej zobaczymy go w Tour de  France, gdzie w swoim teamie może być jednym z kluczowych zawodników. Również w Ardeńskich Klasykach będzie walczył o zwycięstwa wspierany przez swoich kolegów z ekipy.

Na obecną chwilę nie jest jasne gdzie zainauguruje nowy sezon . Wiadomo natomiast że, swój pierwszy start planuje w lutym. Będzie to Tour of Qatar albo Iberostar Challenge Ciclista Mallorca.

W sezonie 2012, Norweg dość nieoczekiwanie wygrał Grand Prix Cycliste de Montréal. W Criterium International był 4. a Wyścig Dookoła Kraju Basków zakończył na 6 miejscu.