Drużyna Wibatech-Brzeg zakończyła właśnie pierwsze zgrupowanie w Głuchołazach. Pierwsze spotkanie drużyny miało na celu zintegrowanie składu na sezon 2013.

Kolarze przez dziesięć dni korzystali z gościnności Hotelu Sudety w Głuchołazach. W treningach uczestniczyli: Andrzej Bartkiewicz, Marcin Wolski, Łukasz Osiecki, Wiktor Mrożek i Szymon Godras. Do ekipy dołączyli: Marcin Urbanowski, Jakub Kaczmarek, Jakub Średziński, Tomasz Mickiewicz,  Zbigniew Gucwa.

Treningi głównie polegały na zajęciach ogólnorozwojowych, czyli marszobiegach oraz grze w piłkę nożną. Trzykrotnie drużyna złożona z elity pokonała młodzieżowców. Nie zabrakło również jazdy na rowerach przełajowych.

Pięciu nowych zawodników i pozostała piątka z poprzedniego sezonu od razu odnalazła wspólny język.

“Jak na razie wykonujemy plan treningowy w stu procentach. Miejmy nadzieję, że efekty będą widoczne w sezonie”, powiedział najbardziej doświadczony w drużynie Marcin Wolski

“Mieliśmy okazję solidnie potrenować w górskim terenie. Głównie skupialiśmy na zajęciach ogólnorozwojowych. Po treningach mieliśmy dostęp do sauny i basenu”, dodał Łukasz Osiecki.

“Moim zdaniem ekipa się zgrała. Jest kilku starszych zawodników, ale znakomicie się dogadujemy. W przyszłym sezonie mamy mamy aspiracje na wyrównaną walkę z najlepszymi ekipami w Polsce”, zakończył najmłodszy w drużynie – Tomasz Mickiewicz.

 

Andrzej