Nie dla wszystkich karbon wydaje się być odpowiednim materiałem na części od których może zależeć nasze zdrowie lub życie. A przecież mostek czy kierownica stanowią newralgiczny punkt roweru. Wiele osób woli zatem wybrać model wykonany z aluminium, co będzie na pewno bardziej znośne dla portfela ale okupimy to dodatkowymi gramami masy.

Produkt firmy Zipp powinien jednak rozwiać wasze obawy dotyczące sztywności i wytrzymałości. Producent chwali się, że mostek został zbudowany z 50 ręcznie kładzionych warstw karbonu. Na dokładkę 6 tytanowych śrub jakie znajdziemy w mostku pochodzą z tego samego źródła, z którego korzysta zespół Ducati Moto GP. W rezultacie ta części waszego roweru będzie ważyć jedynie 136g
(dla długości 100mm).

Mostek jest przystosowany do rury widelca o średnicy 31.8mm ale producent dorzuca aluminiową tuleję, dzięki której można będzie go zamontować na calowej rurze. Płytka czołowa jest wykonana z aluminium i posiada wygrawerowane logo firmy, kapsel natomiast jest z karbonu.

Za ten niezwykle lekki i sztywny mostek trzeba będzie niestety wydać niemałą kwotę oscylującą w okolicach 850 PLN. Na otarcie łez i abyśmy poczuli, że kupiliśmy nie byle co, Zipp opakował mostek w elegancką srebrną puszkę.

 

Foto: cyclingnews.com

Adam