Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step) wyleczył się już z infekcji jelitowej. Spodziewa się powrotu do treningów jeszcze w tym tygodniu. Planuje także dołączyć do swojej drużyny na obóz treningowy, który rozpocznie się w poniedziałek na Majorce.

Boonen przez trzy dni był hospitalizowany i z powodu choroby opuścił surwiwalowe zgrupowanie Omegi na Słowacji, a także własny, charytatywny wyścig: Myślę, że Tom zacznie trenować z drużyną w poniedziałek. Mam taką nadzieję, ponieważ jest to jedyny moment w roku, kiedy jesteśmy w stanie zebrać całą ekipę- powiedział dyrektor sportowy Omegi, Wilfried Peeters.

Peeters nie martwi się także, że krótka niedyspozycja Belga wpłynie niekorzystnie na jego przygotowania do sezonu: Tom był na szczęścia nieco do przodu jeśli chodzi o przygotowania. Choroba zawsze jest dla sportowca niewygodna, ale nie jest katastrofą.

To dobrze, że Tom będzie uczestniczył w naszym obozie treningowym, ponieważ nadszedł czas, aby ustalić dla niego kalendarz. Teraz będziemy finalizować nasze plany. Puzzle zostaną ułożone. Uważamy, że takie wyścigi, jak Tour de San Luis, Qatar i Oman są odpowiednie dla Boonena- zakończył Peeters.

Marta Wiśniewska