Rosyjska ekipa Katusha po miesiącu wakacji rozpoczyna dziś obóz treningowy we Włoszech. Odbędzie się on w Toskanii i potrwa do 18 grudnia.

Kolarze i ekipa będą zakwaterowani w niewielkiej miejscowości Marina di Cecina, niedaleko Florencji- miasta-organizatora Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym 2013. W zgrupowaniu wezmą udział wszyscy kolarze Katushy, którzy będą ścigać się w tym zespole w przyszłym sezonie. Wśród nich będą także liderzy, m.in. Joaquim Rodriguez, Denis Menchov oraz mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas U23- Anton Vorobyev. Nie zabraknie także dyrektorów sportowych, trenerów, a wszyscy będą pracować pod nadzorem generalnego menadżera- Wiaczesława Ekimova.

Podczas obozu przewidzianych jest wiele treningów na szosie pod okiem Sebastiana Webera i Valerio Pivy. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie się do pierwszej części przyszłego sezonu. Pierwszym wyścigiem, w którym rosyjska Katusha weźmie udział, będzie australijski wyścig z cyklu WorldTour- Tour Down Under, który potrwa od 20 do 27 stycznia 2013. (włącznie z prologiem Down Under Classic). Kolejnym będzie Tour de San Luis (21-27 stycznia 2013).

Źródło: Informacja prasowa Katusha Team

Tłumaczyła: Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments