Team Katusha

Lider cyklu Europe Tour jest kolejnym wzmocnieniem dla rosyjskiej drużyny.

Belg podpisał z Katushą dwuletni kontrakt. Kolarz Wallonie Bruxelles – Group Protect jest aktualnym liderem cyklu Europe Tour i wyprzedza znakomitych kolarzy – Bryana Coquard (Direct-Energie), Nacera Bouhanni (Cofidis), Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo) czy Petra Vakoca (Etixx-Quickstep). Planckaert w obecnym sezonie wygrał etap Czech Cycling Tour, etap i klasyfikację generalną Tour de Normandie oraz dwa wyścigi kategorii UCI 1.1 – Tour du Finistère i Polynormande. Oprócz tego był najlepszy w klasyfikacji górskiej Tour de Wallonie i punktowej Baloise Belgium Tour i Circuit des Ardennes.

Od długiego czasu miałem nadzieję, że zgłosi się po mnie wielka drużyna, ale to, że Katusha o mnie pytała było niespodzianką. To jedna z najlepszych ekip na świecie. Aktualnie jestem w swoim najlepszym sezonie w karierze, najprawdopodobniej dlatego, że lepiej przepracowałem zimę, jeżdżę w innej ekipie, jestem starszy, silniejszy i bardziej doświadczony. Praca dla Alexandra Kristoffa w klasykach to wielki honor, on sam jest już monumentem. Spróbuję też pokazać swoje szybkie nogi w innych wyścigach. Dla mnie sezon 2017 właśnie się zaczął – powiedział Baptiste Planckaert.

Menedżera generalnego Katushy, Viacheslava Ekimova, najbardziej przyciągnęła regularność Belga. Od lutego do sierpnia Planckaert aż 39 razy finiszował w czołowej dziesiątce. Katusha ma w najbliższych dniach ogłosić kolejne transfery.

informacja prasowa

Poprzedni artykułBilans kraks na piątym etapie hiszpańskiej Vuelty
Następny artykułFugitivos de Ribeira Sacra – zapowiedź 6. etapu wyścigu Vuelta a España 2016
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments