fot. Wallonie-Bruxelles

Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles) wygrał tegoroczną edycję niemieckiego klasyku Rund um Köln (kat. 1.1). 

W niedzielę 2 czerwca odbyła się 103. edycja niemieckiego klasyku dookoła Kolonii – Rund um Köln. Do przejechania było 206,6 km po pagórkowatej trasie z krótkimi, aczkolwiek dość stromymi podjazdami, jednak końcówka była całkowicie płaska.

Po wielu próbach ataków uformowała się wreszcie liczna, bo aż szesnastoosobowa ucieczka dnia. W ucieczce dnia znalazło się kilku mocnych zawodników – w tym ubiegłoroczny zwycięzca Sam Bennett, wspierany przez swoich kolegów z drużyny BORA-hansgrohe.

20 kilometrów przed metą ucieczka zaczęło się rozpadać. Dystans stracił między innymi Sam Bennett. Na ostatnich kilometrach uciekli Christoph Pfingsten (BORA-hansgrohe) wraz z późniejszym zwycięzcą Baptistem Planckaertem (Wallonie-Bruxelles). Duetowi udało się dojechać do mety i powalczyć o zwycięstwo. Pfingsten zaczął finiszować jako pierwszy, ale z koła wyszedł mu Planckaert.

W wyścigu nie startowali Polacy.

Wyniki:

1 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles 125 75 4:54:59
2 PFINGSTEN Christoph BORA – hansgrohe 85 55 ,,
3 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 70 40 1:26
4 POLITT Nils Team Katusha Alpecin 60 32 ,,
5 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 50 28 ,,
6 PERRY Ben Israel Cycling Academy 40 24 ,,
7 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 35 20 1:34
8 RUTSCH Jonas Team Lotto – Kern Haus 30 18 2:17
9 HAAS Nathan Team Katusha Alpecin 25 16 2:55
10 BENNETT Sam BORA – hansgrohe 20 14 ,,
11 BAUER Dominik Dauner D&DQ-Akkon 15 12 4:54
12 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise 10 10 ,,
13 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 5 8 ,,
14 MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon 5 7 ,,
15 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 5 6 ,,
16 SMIT Willie Team Katusha Alpecin 3 5 ,,
17 THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic 3 4 ,,
18 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles 3 3 6:39
19 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 3 2 ,,
20 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik 3 1 ,,
21 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 3 9:17
22 ZABEL Rick Team Katusha Alpecin 3 ,,
23 GROSSER Aaron Bike Aid 3 ,,
24 MÜNSTERMANN Per Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 3 ,,
25 FEDERSPIEL Daniel Team Vorarlberg Santic 3 ,,
26 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
27 THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon ,,
28 ACHTERBERG Yannik Maloja Pushbikers ,,
29 OBERSTEINER Florian Herrmann Radteam ,,
30 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
31 SONNLEITNER Jonas P&S Metalltechnik ,,
32 EVTUSHENKO Alexander Gazprom-RusVelo ,,
33 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
34 HALLER Patrick Heizomat Rad-Net ,,
35 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise ,,
36 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
37 BOEV Igor Gazprom-RusVelo ,,
38 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
39 ŤOUPALÍK Adam Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
40 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha Alpecin ,,
41 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
42 AUER Daniel Maloja Pushbikers ,,
43 STÜSSI Colin Team Vorarlberg Santic ,,
44 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
45 BOCKELMANN Luca LKT Team Brandenburg ,,
46 VAN GOMPEL Mathias Sport Vlaanderen – Baloise ,,
47 JUNG Lennart Herrmann Radteam ,,
48 BRAUN Julian Dauner D&DQ-Akkon ,,
49 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
50 STEIGNER Kilian Dauner D&DQ-Akkon ,,
51 HEIDER Christopher Dauner D&DQ-Akkon ,,
52 RUDYS Paul LKT Team Brandenburg ,,
53 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles ,,
54 DE WITTE Mathias Roompot – Charles ,,
55 TARLTON Alexander Herrmann Radteam ,,
56 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin ,,
57 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
58 FRANZ Marcel Heizomat Rad-Net ,,
59 STARK Immanuel P&S Metalltechnik ,,
60 INTRA Felix Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
61 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
62 KATERBERG Ben Development Team Sunweb ,,
63 HATZ Christopher Herrmann Radteam ,,
64 PER David Adria Mobil ,,
65 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
66 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
67 HOLLMANN Juri Heizomat Rad-Net ,,
68 BENZ Pirmin Heizomat Rad-Net ,,
69 WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
70 SCHINNAGEL Johannes Maloja Pushbikers ,,
71 GROSELJ Ziga Adria Mobil ,,
72 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo ,,
73 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
74 GIESSELMANN Michel Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
75 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
76 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
77 FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
78 DEMPSTER Zak Israel Cycling Academy ,,
79 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe ,,
80 KONING Peter EvoPro Racing ,,
81 VERVLOESEM Xandres Development Team Sunweb ,,
82 SALZMANN Jodok Maloja Pushbikers ,,
83 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
84 SWEENY Harry EvoPro Racing ,,
85 ARCHBOLD Shane BORA – hansgrohe ,,
86 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
87 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
88 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
89 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
90 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
91 WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus ,,
92 GALL Felix Development Team Sunweb ,,
93 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus ,,
94 KNAUP Tobias Team Lotto – Kern Haus ,,
95 HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus ,,
96 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
97 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ,,
98 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin ,,
99 GATTO Oscar BORA – hansgrohe ,,
DNF SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo
DNF HENN Luca Team Lotto – Kern Haus ,,
DNF TREUBEL Pascal Heizomat Rad-Net ,,
DNF BOŽIČ Jon Adria Mobil ,,
DNF KNAPP Daniel Team Vorarlberg Santic ,,
DNF KOCH Christian LKT Team Brandenburg ,,
DNF MAYRHOFER Marius Development Team Sunweb ,,
DNF GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy ,,
DNF LÜBBERS Dorian Team Lotto – Kern Haus ,,
DNF RIETZLER Kilian Maloja Pushbikers ,,
DNF HORVAT Ziga Adria Mobil ,,
DNF MEILER Martin Team Vorarlberg Santic ,,
DNF BOMMEL Henning LKT Team Brandenburg ,,
DNF SALMON Martin Development Team Sunweb ,,
DNF ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
DNF HÁRTIG Jonas Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
DNF WERNER Franz LKT Team Brandenburg ,,
DNF KUMP Marko Adria Mobil ,,
DNF ECHTERMANN Leon Herrmann Radteam ,,
DNF JÄGELER Robert P&S Metalltechnik ,,
DNF MCGEOUGH Cormac EvoPro Racing ,,
DNF VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
DNF LEINAU Louis Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
DNF BRANDT Nicolas LKT Team Brandenburg ,,
DNF SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
DNF WEISPFENNIG Nils Herrmann Radteam ,,
DNF FLAUTT Oliver Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF ZHUPA Eugert EvoPro Racing ,,
DNF VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF LEINAU Joann Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
DNF TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg ,,
DNF CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
DNS FRICK Bastian Maloja Pushbikers ,,