Oleg Tinkov swoimi słowami na temat kolarzy Argos, nie przysporzył sobie w tej drużynie sympatyków. Dwaj zawodnicy holenderskiej drużyny postanowili nie być mu dłużni…

Sponsor drużyny Saxo-Tinkoff w dość buńczucznej wypowiedzi podkreślił, że nie zna żadnego z kolarzy zespołu Argos-Shimano i to duńskiemu zespołowi należy się licencja WorldTour. Według Tinkova (i pewnie wielu ludzi na świecie), Alberto Contador to gwiazda światowego kolarstwa i to zespołowi, który ma w składzie Hiszpana należy się ta licencja.

Bardzo ironicznie zareagował na te słowa Simon Geschke, który powiedział – „Oleg Tinkov? Nie znam, to chyba nie jest jakaś supergwiazda…”
Natomiast Marcel Kittel na Twitterze tak skwitował całą sytuację – „Brawo Oleg. Piękny wywiad. Przecież kolarstwu nie są potrzebne jakiekolwiek zasady i wiarygodność”.

Ciężko być osobą bezstronną w tym wypadku. Jeden aspekt to brak szacunku sponsora do kolarzy innych drużyn, z drugiej strony Marcel Kittel między słowami wspomina o aferze dopingowej Contadora, a sam zmagał się z podobną sprawą. Reasumując sprawy tylko kolarskie – za kilka dni dowiemy się jakie są ostateczne decyzje UCI dotyczące licencji.

Arek Waluga

Poprzedni artykułBjarne Riis: „Prawdopodobnie naszym liderem na Giro będzie Rafał Majka”
Następny artykułKatusha rozpoczyna dziś obóz treningowy w Toskanii
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments