Bjarne Riis – menadżer ekipy Team Saxo-Tinkoff gościł ostatnio w Moskwie, gdzie wraz ze sponsorem drużyny Olegiem Tinkovem odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Duńczyk uważa, że problemy z uzyskaniem licencji WorldTour na przyszły sezon z pewnością są poważne, jednak on jest dobrej myśli. „Mam nadzieję, że znajdziemy się w gronie najlepszych drużyn. W dużej mierze zaplanowaliśmy już sezon i co ważniejsze, zrobiliśmy kilka transferów i jesteśmy na niego gotowi. Mamy wspaniały zespół, który może wiele osiągnąć”, powiedział Riis.

Szef Alberto Contadora i Rafała Majki, ogłosił również, że wielce prawdopodobne jest to, że młody Polak i hiszpańska gwiazda będą jego kluczowymi zawodnikami na dwa największe wyścigi wieloetapowe w przyszłym roku. „Nie mogę jeszcze powiedzieć kto będzie naszym liderem na Wielkie Toury. Wiadomo, że priorytetem dla Alberto Contadora jest walka z Froomem, Evansem, Rodriguezem i innymi w Tour de France. Prawdopodobnie naszym liderem na Giro będzie Rafał Majka”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments